Ćwiartowanie

Écartèlement
filozofia, socjologia, eseje
filozofia i etyka
Kosa

Według pewnej legendy o inspiracji gnostyckiej, w niebie między aniołami wywiązała się walka, w której zwolennicy Michała zwyciężyli zwolenników Smoka. Aniołowie, którzy - niezdecydowani - ograniczyli się do przyglądania, zostali zesłani na ten świat, aby tu zdecydować się na wybór, którego nie potrafili dokonać tam na górze. Wybór tym trudniejszy, że nie zachowali żadnego wspomnienia o walce ani o swej dwuznacznej postawie.

Kosa | 2011-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2011

Tłumaczenie jest dobre, IMHO. Język myśli Ciorana zresztą jest tak osobliwie wpadający w poetyckość, że trudno byłoby całkiem spartaczyć tłumaczenie. Ja polecam.

Linda Goździk | 2010-09-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam