Paradise Kiss. Tom 3

Waneko
2004-03-01
2004-03-01
Aleksandra Watanuki
manga modeling dramat romans okruchy życia josei

Główną bohaterką jest Yukari, która stara się sprostać surowym wymaganiom swojej matki. Uczy się więc pilnie, ale czuje się przez to bardzo wypalona i zestresowana.
Do jej życia niespodziewanie wkracza grupa ParaKiss, w skład której wchodzą przyszli projektanci.
Dzięki wejściu w zupełnie nieznany świat Yukari przechodzi metamorfozę. Nie brakuje trudnych decyzji i rozterek miłosnych, jakie serwuje jej jeden z członków grupy.

Manga w każdym tomie trzyma wysoki poziom i nie pozwala się nudzić. Polecam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

W recenzji pierwszego tomu Paradise Kiss wspominałem o tym, że tytuł łamie tak zwaną czwartą ścianę i w ramach żartów postacie mówią o rzeczach spoza samej mangi. W przypadku tomu 2 i 3 ta sztuka wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Nie dosyć, że bohaterowie mają świadomość, że są w mandze i gdzie ich tytuł zostaje wydawany, to sami czytają o swoich przygodach.

Jednym z dosyć ważnych wątków jest bowiem, to, że George, czyli ukochany bohaterki dowiaduje się o jej przemyśleniach i uczuciach po tym jak przeczytał strony mangi. Jest to mocno zakręcone, ale strasznie interesujące. Zabieg ten jest wykorzystywany także do momentów humorystycznych. Mamy bowiem sekwencje gdzie postacie gadają o technikach seksualnych na podstawie paneli z mangi, które ukazane zostały kilka stron wcześniej.

Jednym z dosyć...

1986

Seria robi się coraz ciekawsza, serio.

Seria robi się coraz ciekawsza, serio.

Po prostu uwielbiam twórczość Ai Yazawa i pluje sobie w brodę , że dopiero teraz zorientowałam się o wydaniu Paradise Kiss w Polsce (niewybaczalne przeoczenie!).
Manga z rodzaju "josei", czyli typowe babskie czytadło ;)
Warto po nią sięgnąć, a jeżeli nie jesteście zdecydowani czy chcecie na nią wydać pieniądze, to polecam zapoznanie się chociaż z serialem!

Manga z rodzaju "josei", czyli typowe babskie czytadło ;)

George jest najbardziej irytującą postacią na świecie.

George jest najbardziej irytującą postacią na świecie.

• Manga
  • Mangi