Długa podróż "Ikara"

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Pytiat na Ikar
8320711371
Iselor

Akcja tej powieści rozgrywa się w dość odległej przyszłości. Mała planetoida "Ikar", zamieniona w gwiazdolot, penetruje dalekie rejony wszechświata. Z "Ikara" prowadzone są zwiadowcze wyprawy. Wyniki przynoszą wiele niespodzianek.

WOiOwnik | 2011-03-24
Na półkach: Przeczytane, S-F
Przeczytana: 23 marca 2011

Czytając tą książkę miałem chwilę zwątpienia, już chciałem ja rzucić w kąt, ale... powstrzymałem się i przebrnąłem przez nią.
Zapytacie pewnie co takiego w niej było dla mnie odpychającego? Już wam odpowiadam, główny bohater. Bo mamy oto przed sobą pierwszego Ikarczyka, człowieka ery gwiezdnej z małym defektem chromosonalnym; i ten właśnie defekt napędza naszego bohatera do działania, a raczej do walki ze wszystkim o wszystko. Nasz dzielny ikaryjczyk przekonany, że jest panem sytuacji i wszyscy mu się podporządkują, tak naprawdę jest ciągle puszczany w balona. Dla mnie osobiście ta postać trochę się nie klei, ponieważ z jednej strony mamy człowieka, który ciągle o coś walczy, nawet o najmniejszą błahostkę, a z drugiej jest umiejętnie sterowany przez "system". Jednak największą wadą naszego małego bohatera jest jego filozofanie, po dziś dzień nie mam pojęcia i nawet nie chcę wiedzieć o co w tym wszystkim chodziło. Skończyło się to tak, że dysputy z samym sobą stały się po prostu...

Jakub | 2015-12-27
Przeczytana: 10 stycznia 2016