Druga Księga Mieczy

Tłumaczenie: Mariusz Seweryńscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi Mieczy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Second Book of Swords
83-7120-421-3
Iselor

Ben z Purkinje ma już dosyć życia w nędzy. Spodziewanego bogactwa nie przyniosła mu również służba w Gwardii Błękitnej Świątyni. Namawia więc Marka, przyjaciela z okresu wojen przeciwko księciu Franktinowi, do obrabowania głównego skarbca świątyni, nęcąc go możliwością odnalezienia kolejnych magicznych mieczy. Po drodze młodzieńcy dołączają do opętanego żądzą bogactwa barona Doona i...

Po drodze młodzieńcy dołączają do opętanego żądzą bogactwa barona Doona i pragnącego zemsty na Błękitnej Świątyni czarodzieja Mitspielera.

Razem schodzą do olbrzymiego podziemnego labiryntu, na którego końcu, strzeżone przez okrutnego demona, czeka złoto Benambry...

Karolina Arkuszewska | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Na okładce senna Pani od niechcenia unosi miecz, zamachując się na rozsierdzoną bestię, która chyba powinna być wilkiem. Jej koń stoi nieruchomo z miną kogoś, kto ma nadzieję, że jeśli nie będzie się ruszał, to dzikie zwierzęta pomyślą, że nie żyje i sobie pójdą.

Reszta książki też taka jest. Walki są leniwe, emocje drętwe, opisy miejsc i krajobrazów są skromne, charaktery postaci nakreślone od niechcenia, a ważne wydarzenia przechodzą bez echa, nie zapadając w pamięć.

Ale i tak druga książka jest lepsza od pierwszej.

Arkadiusz Dudek | 2017-02-10
Paweł_B | 2016-11-16