Połączenia spółek

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

W książce omówiono zagadnienia połączeń spółek kapitałowych z uwzględnieniem regulacji rachunkowości, prawa spółek handlowych oraz prawa podatkowego. Praktyka potwierdza, że połączenia jednostek są procesami długotrwałymi i trudnymi ze względu na konieczność jednoczesnego wypełnienia dyspozycji kilku aktów prawnych, których postanowienia nie zawsze są jednoznaczne i zbieżne. W opracowaniu szczegółowo zaprezentowano występujące nieścisłości i powiązania pomiędzy regulacjami ustawy o rachunkowości, kodeksu spółek handlowych i prawa podatkowego w zakresie przede wszystkim podatków dochodowych i podatku VAT. Istotnym walorem pracy jest analiza postanowień prawa rachunkowości na tle standardów międzynarodowych MSR/MSSF oraz US GAAP. Omówione zagadnienia zilustrowane są licznymi przykładami stanowiącymi o przydatności praktycznej tej publikacji.

sweet3101 | 2014-11-24