Przewodnik literacki po Krakowie i województwie małopolskim

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-585-9
historia

Przewodnik zabiera Czytelnika w zaskakującą i niekonwencjonalną podróż. Proponuje wędrówkę precyzyjnie wytyczonymi trasami, lecz zwiedzane miejsca przedstawia z perspektywy innej niż tradycyjne informatory turystyczne. O obiektach opowiadają w nim utwory literackie z XX i XXI wieku - fragmenty prozy, poezji, wspomnień, dzienników, listów czy reportaży. Ewa Zamorska-Przyłuska (ur. 1973) -...

Ewa Zamorska-Przyłuska (ur. 1973) - historyczka sztuki, redaktorka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była sekretarzem redakcji i redaktorką naczelną miesięcznika "Architektura & Biznes" (2000-2003). Publikowała w "Twórczości", "Studium", "Teatrze" i "Autoportrecie". Pasjonuje się literaturą i architekturą, a zwłaszcza tym, co łączy oba te światy.

Data wydania: czerwiec 2010
Liczba stron: 496