Spektrum (każdy myśliwy pragnie wiedzieć)

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Спектр (Каждый охотник желает знать)

Siergiej Łukjanienko rosyjski kultowy autor powieści fantasy i science fiction. Najlepiej sprzedający się pisarz w Rosji. łączne nakłady jego książek już dawno przekroczyły milion egzemplarzy. Laureat licznych nagród, jego książki przetłumaczono na wiele języków.

skanka | 2015-07-19

Nie chciałam jej czytać, pożyczyłam od kolegi, który mi ją polecił "hej, lubisz s-f, spodoba Ci się", ale byłam sceptycznie nastawiona. Długo leżała nietknięta i w końcu się z nią zabrałam. Niestety nie dokończyłam przez wyjazd i musiałam ją oddać. Po naprawdę długim czasie okazało się, że nie mogę zapomnieć tej historii, ciągle mi chodzi po głowie, ale nie jestem w stanie przypomnieć sobie tytułu. Więc po usilnym googlowaniu udało się, znalazłam i wreszcie dokończyłam. Okazała się naprawdę warta tego całego wysiłku, bo jest bardzo oryginalna, dobrze napisana, ma niezwykle ciekawe światy, postaci i motywy filozoficzne. Poza tym czuć ten klimat rosyjskiej s-f w bardzo pozytywnym znaczeniu. Sam pomysł kluczników i opowieści niezwykle interesujący, strona naukowa potraktowana bardzo dobrze- w końcu to science-fiction czyli fikcja, która powinna być potraktowana z naukowego puntu widzenia. Czy w takim razie ta historia mogłaby się zdarzyć za ileś tam lat? Nie wiem, ale definitywnie...

vattghern76 | 2012-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniała i ORYGINALNA rosyjska SF! Pyszna! Polecam zdecydowanie!

FrozenEye | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Historia zaczyna sie dosc niewinnie, ale szybko przchodzi w lekkie SF. Zaraz potem uderza filozoficzny charakter historii. Daje do myslenia, a jednoczesnie nie przytlacza.

Dobra na wakacje :)

Ergo_sum | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Znakomita! Akcja może nie jest zbyt porywająca, ale za to warta wielu przemyśleń! Intrygująca fabula przepełniona żywymi postaciami, włączając to "obcych". Głębia poruszanych tematów dość mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się tego (w połączeniu ze słowiańskim poczuciem humoru i cieszeniem się życiem), tym większa moja satysfakcja z przeczytania jej. Nie dałem 10/10 ze względu na 17-sto letnią Irinę, "zrobił" ją (według mnie) za młodą.
Dobre tłumaczenie :-)

Rossalin | 2016-11-22
Baseciq | 2016-09-23
Na półkach: Papier, Przeczytane
    Ubik 4 (4/2003)
    Eryk Algo, Siergiej Łukjanienko, Rudy Rucker, Michał Choiński, Redakcja ma...
    Brudnopis
    Siergiej Łukjanienko