Pocałunek. Od metafizyki do erotyki

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
On Kissing. From the Metaphysical to the Erotic
83-06-02681-0
gosieq

Autorka charakteryzuje w barwny sposób główne koncepcje dotyczące genezy i istoty pocałunku - począwszy od rozważań wypracowanych przez nauki przyrodnicze, poprzez ustalenia psychologii i antropologii, aż po rekonstrukcje wielorakich i złożonych sensów, jakie pocałunek przybierał w kulturze. Wydobywa to bogactwo z najróżniejszych źródeł, wykorzystując zarówno teksty Freuda, Malinowskiego, Bettelheima, Bataille'a jak i baśnie, przekazy religijne, dzieła literackie, obiekty sztuki i działania mediów, a także rezultaty badań nad ptakami i szympansami.

kofpaul | 2015-01-06
Przeczytana: 2012 rok

Lekka i przyjemna historia pocałunku. Idealna na wakacje :)

letni_a | 2016-07-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, Po szwedzku