Pasterz upiorów

Wydawnictwo: Fantasmagoricon
słowiańska fantasy

Być może to Andrzej Sapkowski jest autorem najbardziej znanej polskiej powieści z gatunku historycznego fantasy, ale Rafał Dębski jest z całą pewnością tym, który ten gatunek najciekawiej rozwija. Zawarte w tym zbiorze opowiadania są tego dobrym dowodem. Poruszające się czasami na granicy horroru opowieści, rozgrywające się w miłych sercu realiach historycznych, okraszone są doskonale odmierzonymi dawkami mitologii słowiańskiej, z której wywodzące się bóstwa i demony nabierają niespodziewanie realnego wymiaru. Strzygi, upiory i inne niesamowite istoty bliższe są nam w końcu niż celtyckie elfy czy nordyckie krasnoludy.

wiejskifilozof | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

eeeee, spodziewałem się czegoś lepszego .

Ambrotos | 2017-05-28
Johel | 2017-01-04