Bedeker Gdyński

Wydawnictwo: Polnord-Oskar
83-86181-18-4
Rafał

Książka zawiera wiele szczegółowych informacji dotyczących różnych zagadnień związanych z historią i teraźniejszością miasta, z jego topografią, architekturą, sztuką i nauką, a także morską specyfiką, kolorytem lokalnym portowego miasta oraz przedstawia sylwetki najbardziej zasłużonych gdynian i wybitnych postaci, których działalność i praca przyczyniły się do przeobrażenia Gdyni z małej nadmorskiej wsi w nowoczesne miasto. Wiadomości te wzbogacone są o informacje i relacje zebrane od najstarszych mieszkańców, pamiętających lata powstania tego niezwykłego miasta i portu II Rzeczypospolitej. Książkę tę zrodziła miłość i duma autora do swojego miasta.

Karambola | 2012-04-21
Przeczytana: 25 kwietnia 2012