501 Great Writers
pisarze, encyklopedia, biografie
alex2586

Miłośnicy literatury poszukujący wiarygodnych źródeł będą wracać do tej książki raz po raz, by pogłębiać wiedzę o osobowościach kryjących się za najwspanialszymi pisarzami świata.

Mylengrave | 2014-01-29

Cudowna, wspaniała - nie ma słów, żeby opisać, jaką gratką jest ta książka. Tyle pozycji książkowych, które czekają, doskonała wskazówka w planowaniu dokonań czytelniczych. Doskonałe uzupełnienie "1001 książek, które musisz przeczytać". Pisarze są wybrani selektywnie, niemniej jednak, nie zabrakło tutaj żadnego przedstawiciela światowej klasyki, a jak łatwo się domyśleć, wśród 501 jest o wiele więcej pozycji wartościowych. Dla amatora lub też poszukiwacza "czegoś interesującego" pozycja idealna, bowiem każdy autor został szczegółowo opisany, znajdziemy informacje o jego stylu, bohaterach, sposobie narracji, czy nawet tematach, które porusza. Świetna!

Ania Kraszewska | 2011-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Pobieżnie przybliża sylwetki pisarzy. Przejrzyściej podzielona, wypis najważniejszych dzieł obok krótkiej biografii. Każda epoka przypisana do konkretnego koloru, ułatwia szukanie autorów. Wybór literatów bez większych zastrzeżeń z mojej strony mniej więcej do zakładki 1940 i później.
Czytając odczułam nacisk na autorów anglojęzycznych.

Anilana | 2016-05-07
Małgorzata | 2016-02-21