Życie prywatne angielskich władców: Ukazane w pełnym świetle życie angielskich monarchów od Henryka VIII po dzień dzisiejszy

Tłumaczenie: Roman Gołędowski
Seria: Miłość Rządzi Światem
Wydawnictwo: Bellona
Sex lives of the king and queens of England
alex2586

Niedyskrecje związane z angielską rodziną królewską, źródło ekscytujących plotek, zawsze stanowiły ulubioną strawę mediów – pierwotnie skandalizujących ulotek, z czasem gazet, radia i telewizji. Zachowania panującej rodziny królewskiej należy jednak widzieć w szerszym kontekście historycznym, na tle dziejów dynastii, które panowały od wieków. Zapewnia to czytelnikowi Nigel Cawthorne, który swojej książce dał podtytuł: „Ukazane w pełnym świetle życie angielskich monarchów od Henryka VIII po dzień dzisiejszy”.

źródło opisu: Bellona, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Patrycja | 2015-06-17

książka,której raczej nie będzie się długo wspominać. Szybko się czyta,rozdziały krótkie to plus. Minusy- mało ciekawa, lakoniczna, pobieżna. Lista kochanek i kochanków z lekkim opisem.nic co zapada w pamięć

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: maj 2010

O rany, wieje nudą jak z mało czego, zamiast zgrabnie napisanej, błyskotliwej zabawy literackiej, jak "Tron i alkowa" chociażby, nużący katalog kochanek i kochanków, nijak niezawiązany z historią i tłem czasów. Można sobie podarować.

monweg | 2016-03-11
Karolina | 2015-08-24