7 (24 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Forgiving
miłość, siostry, romans
Barbara

Tym razem przedstawiamy naszym czytelnikom Amerykę w czasach "gorączki złota". Dwie siostry i dwa odrębne życiorysy.
Starsza - Sarah, wykształcona i pełna energii, otwiera własną gazetę w małym miasteczku na terytorium Dakoty. Młodsza - Addie, ciężko doświadczona przez los, "pracuje" w znanym lokalu U ROSE. Czy miłość siostry i uczucie narzeczonego z dawnych lat zdoła stopić lód w sercu Addie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiaxxx | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

Świetna książka łącząca w sobie powieść przygodową, obyczajową, romans.Poznajemy dwie siostry Addie i Sarah. Obie różne, Addie wykonuje najstarszy zawód świata , skrywa mroczną tajemnicę z przeszłości. Sarah to przebojowa dziennikarka.
Jaką rolę w życiu sióstr odegrają Noah i Robert? Czy Addie rzuci swą profesją? Jak Sarah odnajdzie się w nowym miejscu, wśród obcych ludzi?
Tego dowiecie się sięgając po tę obszerną lekturę.

Marta | 2014-07-20

Świetna książka - jak większość tej autorki. Tym razem LaVyrle Spencer przenosi nas do Ameryki, do Dakoty, gdzie trwa gorączka złota. Sarah przyjeżdża do zupełnie obcego jej miasteczka by odnaleźć jedyną żyjąca krewną - młodszą siostrę, która przed laty uciekła z domu. Odważna dziewczyna zakłada gazetę, pomimo wyraźnej antypatii ze strony miejscowego szeryfa. Sarah z przerażeniem odkrywa czym naprawdę trudni się jej siostra, próbuje jej pomóc i na nowo się do niej zbliżyć. Znajduje także miłość swojego życia i odkrywa przerażający sekret Addie. Ogólnie powieści Spencer są ciepłe, opowiadają losy zwykłych ludzi. Najbardziej lubię te osadzone w dawnych epokach np. ,,Przyrzeczenia", ,,Dwie miłości", ,,Serce w listopadzie" czy właśnie ta. Polecam twórczość tej autorki, bo naprawdę warto.

Tully | 2016-09-15
Przeczytana: 09 września 2016

Nie wiem dlaczego ale czesto mam ochote zaczac od zdania: ta ksiazka jest dziwna, po czym wiecie co robie usuwam powyzsze zdanie bo co to znaczy dziwna? czy to nie lagodne okreslenie slaba, zenujaca, nudna? W tym wypadku jednak to zostawie bo mam naprawde mieszane uczucia. Z jednej strony jest olbrzymi potencjal krzywdy ktora stala sie udzialem jednej z siostr ktora zmusila ja do bycia prostytutka a z drugiej taka mary sueniczna wizja swiata i bohaterow, ktora drazni i sprawia wrazenie surrealistycznej. Czytajac ta ksiazke czekalam na to, na to fale uczuc, zlosci, bolu, nienawisci i tak czekajac doszlam w koncu do ostatniej strony. To takie lookniecie na flipboard by poczytac o nowych smartach i macach, ciekawe ale w zasadzie mozna sie bez tego obyc. Mimo to nie powiem ze sie nudzilam, czytalo sie dosc plynnie i szybko, byly momenty bardziej lub mniej nudnawe ale generalnie nie bylo duzych dluzyzn i akcja znow ruszala naprzod. Nie moge wiec nie dac malego plusika choc nic nie...

Maryana | 2016-07-02
Grzechu63 | 2016-03-13