Slow Waltz in Cedar Bend
miłość, romans
Barbara

Zaloty w Cedrowym Zakątku to kolejna powieść autora bestselleru Co się wydarzyło w Madison County. Opowiada o wykładowcy uniwersyteckim - niezwykle zdolnym, chodzącym własnymi drogami oryginale, który na środku pełnego książek pokoju parkuje motocykl. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się ona - razem z mężem i tajemnicą z przeszłości. Mąż nosi eleganckie garnitury, jest nudnawy i nieco konformistyczny. Para bohaterów powoli zbliża się do siebie. Pewnego dnia dziewczyna znika - ucieka do Indii. On jedzie za nią, by odkryć tajemnicę jej przeszłości i, być może, zdobyć ją samą.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Goldie | 2016-05-05
Przeczytana: 04 maja 2016

Nieco nietypowe romansidło, ale bardzo przyjemne do czytania. Przede wszystkim ciekawa fabuła dziejąca się zarówno w Stanach, jak i w dużej części w Indiach, więc dla fanów podróży i intrygujących miejsc zdecydowanie interesująca. Poza tym główni bohaterowie to ludzie koło czterdziestki, co w romansidłach rzadko się zdarza ;). Przy tym inteligentni i ciekawi jako postacie, nieco nietypowi, ale to zwiększa przyjemność czytania. Tylko tytuł nie najlepiej przetłumaczony - "zaloty" niekoniecznie tu pasują, za to oryginalny "slow walz" zdecydowanie bardziej!

Juttka | 2013-06-25

Jako pierwszą przeczytałam książkę "Co wydarzyło sie w Madison County" i byłam nią wprost zachwycona, doszło do tego, że wracałam do niej trzykrotnie.
Nie wiem czy "Zaloty w Cedrowym Zakatku" sa słabsze czy po prostu mam taki literacki niedosyt po tej pierwszej.

Można przeczytać. Język fajny, przyjemny i chwilami żartobliwy choć ciągnie sie strasznie.

Rodravn | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015