rozwiń zwiń

Quo Vadis

Okładka książki Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Ekranizacje: Quo vadis (2001) powieść historyczna
560 str. 9 godz. 20 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
1995-11-15
Data 1. wyd. pol.:
1995-11-15
Liczba stron:
560
Czas czytania
9 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
83-7337-001-3
Ekranizacje:
Quo vadis (2001)
Tagi:
Rzym chrześcijanie chrześcijaństwo Neron
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #1 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Ocena 6,3
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #2 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Ocena 7,0
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #3 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Ocena 7,0
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
469
371

Na półkach: , , , , , ,

Moją ulubioną bohaterką „Quo vadis?” jest Eunice. (To moja ulubiona bohaterka sienkiewiczowska w ogóle, choć lubię także bardzo Oleńkę.)

Eunice to niezwykły charakter. Zawsze żałowałam, że jest tylko postacią drugoplanową. Gdybym kiedykolwiek pisała scenariusz do filmu „Quo vadis?” głównymi bohaterami uczyniłabym właśnie Eunice i Petroniusza – bo związek tych bohaterów poruszył mnie najbardziej.

Lubię Eunice za jej bezpretensjonalną miłość do Petroniusza. Za miłość, która niczego nie żądała w zamian. Eunice nie żądała żadnych deklaracji, żadnych zmian, korzyści, czy żadnego dopasowywania się w zakresie wyznawanej wiary. Eunice urzekła mnie, kiedy Chilon powiedział, że przyszła do niego, by wyleczyć się z powodu nieodwzajemnionej miłości. Czyli Eunice nie narzucała się Petroniuszowi ze swoją miłością, nie kokietowała go i potrafiła żyć z poczuciem nieodwzajemnienia, dopóty, dopóki mogła przebywać w bezpośrednim towarzystwie swojej miłości.

W czasach, kiedy życie niewolnika niewiele znaczyło, Eunice potrafiła podjąć własne, arbitralne decyzje. Ostatecznie potrafiła zadecydować o całym swoim życiu. Ostatnia scena bardzo mnie poruszyła – bo decyzja Eunice była niespodziewana i bardzo odważna.

PS. Natomiast na miejscu Ligii - mając przy boku takiego oddanego, silnego, wspaniałego Ursusa, nawet nie spojrzałabym na wybuchowego, wygolonego Winicjusza:). Zwłaszcza po akcji z bykiem na końcu - wybór kochanka powinien być oczywisty:). Chyba łatwo wybrać między mężczyznami, z których jeden ukręca łeb byka, a drugi się tylko temu przygląda!

PS.2 Powieść ta w bardzo dobry sposób opisuje też postać Pawła z Tarsu. Czasami chciałabym poczytać więcej o tym niezwykłym człowieku, który tak bardzo się zmienił, o tym niezmordowanym podróżniku, który przemierzył trzy kontynenty, i o tym genialnym pisarzu, który potrafił opisać miłość – tak jak nie zrobił tego nikt przed nim i nikt po nim. Rozdział 13 Pierwszego Listu do Koryntian – całe trzynaście wersów - to arcydzieło sztuki.

Moją ulubioną bohaterką „Quo vadis?” jest Eunice. (To moja ulubiona bohaterka sienkiewiczowska w ogóle, choć lubię także bardzo Oleńkę.)

Eunice to niezwykły charakter. Zawsze żałowałam, że jest tylko postacią drugoplanową. Gdybym kiedykolwiek pisała scenariusz do filmu „Quo vadis?” głównymi bohaterami uczyniłabym właśnie Eunice i Petroniusza – bo związek tych bohaterów...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    27 359
  • Posiadam
    6 051
  • Chcę przeczytać
    2 956
  • Ulubione
    1 044
  • Lektury
    924
  • Klasyka
    245
  • Teraz czytam
    239
  • Lektury szkolne
    200
  • Literatura polska
    171
  • Historyczne
    81

Cytaty

Więcej
Henryk Sienkiewicz Quo vadis Zobacz więcej
Henryk Sienkiewicz Quo vadis Zobacz więcej
Henryk Sienkiewicz Quo vadis Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także