Piecyk, czapeczka i budyń

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka z Zebrą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
dla dzieci, dzieci, najmłodsi
Mateusz_Baca

Bajka o dwóch niezwykłych sąsiadach – Wielkim Trollu, żyjącym na szczycie lodowej góry, i malutkim Pufku, mieszkającym u jej podnóża. Chociaż mieszkali tuż obok siebie, nic o sobie nie wiedzieli. Pewnego dnia Wielki Troll porwał Pufka wraz z jego domkiem do swojego górskiego zamczyska! Czy chciał go uwięzić, czy przestraszyć? A może chciał go zaprosić na poobiednią herbatkę i pokazać mu swoją kolekcję płatków śniegu? Jest to książka o tym, jak trudno jest się czasem porozumieć, i o tym, że zawsze warto próbować... Powinni ją przeczytać zwłaszcza KOLEKCJONERZY. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie na ostatniej stronie!

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2009

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,pie...»

Marciocha | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

To nie jest moje pierwsze spotkanie z panią Onichimowską. Przekonało mnie jednak, że nie będzie ono również tym ostatnim. Pani Onichimowska pisze niesamowite bajki nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i opiekunów. Magia tych prostych historyjek jest niekwestionowana i nieodparta. Nie mam pojęcia, jak ta kobieta to robi, ale po każdej kolejnej książeczce mam ochotę na więcej. Tytułowe słowa: piecyk, czapeczka i budyń, wywołują na mojej twarzy nie tyle uśmiech, co prawdziwego banana. To słowa-klucze do całej opowiastki. W końcu każdy ma jakieś ukochane słowa, które dają ukojenie posmutniałemu serduchu. Moje słowa to "czekolada", "czary" i "kocyk"... a wasze? Szczerze polecam tą pozycję dla wszystkich zmarzniętych serduszek i dla miłośników języków obcych :)

Zania | 2016-11-13

„Piecyk czapeczka i budyń” to nie tylko tytuł książki ale również trzy bardzo ciepłe i miłe słowa wypowiedziane przez trolla na pożegnanie z Pufką i Pufkiem, jego nowymi przyjaciółmi. Nowymi, a jednocześnie pierwszymi... Dlatego to trochę smutna książka. Ale nie straszna i smutna, tylko smutna, z piecykiem i śniegiem za oknem w tle. Jednak nauka języka Pufkowskiego i odwiedzenie Pufka i Pufki to pierwszy krok Trolla do sprawienia, żeby książka stała się weselsza. Następny krok już musicie zrobić wy – zapraszamy do lektury!

apple | 2016-05-04
Ewa | 2016-02-21