Purpurella

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Darmowe dodatki Edytuj książkę
83-7180-060-6
gosieq

"Dzielna myszka Munio zdobywa - po wielu przygodach - ziarenko Purpurelli, strzeżone przez Kota Trójgłowego. Kiedy z ziarenka wyrasta piękny kwiat, każdemu, kto spojrzy w jego stronę, odmienia się serce i staje się przyjacielem całego świata."

Dobranocka | 2017-05-11

Ciepła książka o przyjaźni i serdeczności z wyraźnym moralizatorskim wydźwiękiem. Mocno słodka, więc raczej dla młodszych dzieci

karibali | 2014-01-23

Bardzo podobała mi się książka. Przedstawia problem w bardzo dobry sposób. Książka opowiada o poświęceniu się dla przyjaźni. Pewna myszka wyrusza na wyprawę aby odnaleźć nasionko purpurelli, która odmienia serca. Wzruszająca opowieść o przyjaźni. Polecam :-)

TALAjestem | 2014-12-20
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Pierwsza książka, którą jako mała dziewczynka samodzielnie przeczytałam. I mam nadzieję, że i mojej córce będę mogła ją przeczytać :)

Joanna F | 2012-02-05
Przeczytana: 1999 rok

Ciepła, wzruszająca i inteligentna opowieść o tym, że warto wiele poświęcić dla innych. Myszka chce zdobyć zierenko tajemniczego kwiatu, aby odczarować zastygłe serca sąsiadów pewnej babci, któa jest przyjaciółką myszki. Piękne przygody i wiele pozytywnych myśli...

Moja ulubiona książka z dzieciństwa! Kocham!!!

Joanna | 2018-12-04
Karla | 2017-08-23