Dwie twarze księżyca

Tłumaczenie: Mira Błaszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zakazane Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Les dues cares de la luna
83-241-1813-6
Asha Miró,
alex2586

W roku 2003, osiem lat po pierwszej wyprawie do Indii w poszukiwaniu swoich korzeni, Asha Miró raz jeszcze udaje się w podróż do ojczystego kraju. Tym razem towarzyszy jej ekipa filmowa, która nakręci film dokumentalny. Asha ma jednak jeszcze inne, osobiste marzenie - chce odnaleźć swoje rodzeństwo i poznać całą swoją historię: porzucenie przez rodziców, dzieciństwo w zakonnym sierocińcu, adopcję przez małżeństwo z Barcelony. Dowiaduje się bowiem, że w opowieści, którą pisała w poprzedniej książce "Córka Gangesu", nie wszystko było prawdą. W "Dwóch twarzach księżyca" składa w całość różne części osobistego puzzla, budowanego z nowych twarzy, uczuć, pytań i łez radości, snując piękną opowieść o powrocie do kraju dzieciństwa, o "dochodzeniu" prawdy o sobie i odnalezieniu siostry.

Katherina87 | 2012-11-22

Ciąg dalszy hiszpańskiego bestsellera Córka Gangesu. W Dwóch twarzach księżyca - autorka - składa w całość różne części osobistego puzzla, budowanego z nowych twarzy, uczuć, pytań i łez radości, snując piękną opowieść o powrocie do kraju dzieciństwa, o dochodzeniu prawdy o sobie i odnalezieniu siostry.

Tamanna | 2015-08-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 27 lipca 2015

Zastanawiałam się kiedyś, czy odnowić zapomniany hiszpański, by móc także w tym języku szukać książek o Indiach. Jednak z książek Hiszpanów o Indiach kojarzę tylko Javiera Moro ("Szkarłatne sari" o o rodzinie Gandhi-Nehru i o katastrofie chemicznej w stolicy Madhya Pradesh "Five Past Midhnight in Bhopal"). "Dwie twarze księżyca", tę zaledwie 83-stronicową książkę napisała autorka nieznanej mi "Córki Gangesu". Hiszpanka z korzeniami indyjskimi z nazwiskiem jak malarz hiszpański Miro i imieniem, które w hindi oznacza nadzieję. O ile w "Córce Gangesu" adoptowana przez Hiszpanów dziewczyna szukała tylko Indii, o tyle w tej maleńkiej książeczce napisanej przy okazji kręcenia filmu o odnajdowaniu swoich indyjskich korzeni, otwiera się przed nią możliwość spotkania się ze swoją rodziną, w której najważniejsze wydaje się być poznanie siostry. To właśnie jej imię dano autorce, by obdarować ją na drogę na obczyznę nadzieją. Stąd tytuł - dwie kobiety o imieniu Asha - dwie twarze...

Danka Janc | 2015-05-08
Muminka | 2013-06-04