Muzykalny kosmos

Wydawnictwo: Świat Książki
muzyka, felietony
Olka

Zbiór felietonów znanego dziennikarza i melomana, pisanych z pozycji entuzjasty muzyki klasycznej, przeznaczonych dla „zwykłego” odbiorcy, lubiącego słuchać, choć nie mającego przygotowania. Bez fachowej terminologii, przystępnie, czasem przy pomocy anegdoty, Wierzbicki odpowiada na podstawowe pytania. Dlaczego ostatnie kwartety Beethovena są takie „unikalne” i „niezwykłe”? Co konkretnie sprawia, że styl Chopina jest niepodrabialny? W czym leży siła muzyki Haydna? Od Bacha i Mozarta po klasyków XX wieku.

Jesion | 2012-03-24
Przeczytana: 24 marca 2012

Pan Wierzbicki gra słowem w taki sposób, że nawet ktoś kto nie ma nic wspólnego z tego rodzaju muzyką zapragnie posłuchać. Mnogość wspaniałych porównań, bogactwo słownictwa sprawia iż odpowiedzią na pytanie czy można ciekawie pisać o muzyce jest: można!

Wyverna | 2016-09-20
Przeczytana: 12 października 2016