Filmowy kochanek: Życie i śmierć Rudofa Valentino

Dark Lover: The Life And Death of Rudolf Valentino
83-241-1922-1
Rudolf Valentino
alex2586

"Filmowy kochanek" to pasjonująca opowieść o krótkim i tragicznym życiu Rudolfa Valentino, a jednocześnie barwny obraz kina niemego i początków amerykańskiej kultury masowej, której legendarny amant był wytworem i współtwórcą zarazem. Ta ponadczasowa historia - opowiedziana z wdziękiem, lekkością, fascynacją i współczuciem - obala mity, jakie narosły wokół najsłynniejszego filmowego kochanka, i ujawnia nieznane oblicze najbardziej pożądanego mężczyzny XX wieku.

marchesa_milly | 2018-01-06
Na półkach: Biografie, Przeczytane