Księżniczka głogu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Darmowe dodatki Edytuj książkę
baśń, król, dziecko, kara
Olka

Historyjka o parze królewskiej, która nie mogąc mieć własnych dzieci, otrzymała od ropuchy małą dziewczynkę. Na zamek przybyły wieszczki. Przed jedną z nich postawiono srebrną zastawę , gdy przed innymi stały zastawy ze złota. Ten incydent tak rozgniewał wieszczkę, że postanowiła ukarać króla i królową. A w jaki sposób? Tego dowiecie się z tej książki. Opowiadanie zaczerpnięte ze zbioru baśni...

Opowiadanie zaczerpnięte ze zbioru baśni "Woda życia".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Agaton | 2014-01-28

do dziś pamiętam te piękne ilustracje. książka działa na wyobraźnię dziecka.

Rosalia_de_Castro | 2013-04-01

jedna z ulubieńszych książek z dzieciństwa, z pięknymi ilustracjami.