Psychologia i parapsychologia snów

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
83-7377-078-X
psychologia, parapsychologia, sny

Ewa Sienkiewicz-Hippler ukończyła w 1994r. studia psychologiczne na UAM w Poznaniu. Pracę magisterską, a także doktorską poświęciła marzeniom sennym. W latach 1994-2000 jako pracownik naukowy Katedry Psychologii US w Szczecinie poza pracą dydaktyczną zajmowała się snami. Obecnie pogłębia swoją wiedzę na temat ludzkiej psyche w Psychologisches Privat Instytut fur Systemische Terapie und Beratung w Hamburgu. Od kilku lat jest również członkiem Association for the Study of Dreams. Autorka kilkunastu artykułów.

Moim celem było uporządkowanie wiedzy na temat snów, a także pokazanie z jednej strony - prostoty fenomenu snów, z drugiej - ich artystycznego piękna, zawartej w nich wiedzy oraz wspaniałej, urzekającej niezwykłości, która może inspirować do twórczych, uwieńczonych sukcesem działań na jawie.

rozallina | 2015-04-05
rozalllina | 2015-04-05