Podaj dłoń

Tłumaczenie: Barbara Czarnecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Profilaktyka i Promocja Zdrowia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
Reaching out
838545215X
asia

W niniejszej książce autor opisuje wiele umiejętności interpersonalnych - to jest takich sposobów postępowania z innymi ludźmi, które sprzyjają budowie znaczących wzajemnych związków, przyczyniając się do osobistego szczęścia i rozwoju wszystkich zaangażowanych osób. Mowa jest o poznaniu, zaufaniu, zrozumieniu, wpływie i pomocy oraz rozwiązywaniu problemów i konfliktów w sposób otwarty, a jednocześnie budujący, nie zaś niszczący. Jest to książka zwarta i konkretna, traktująca poruszane tematy gruntownie i szczegółowo. Budowa książki oparta jest na schemacie podręcznika - po przedstawieniu teorii zamieszczone są pytania, a następnie ćwiczenia praktyczne. Można się więc spodziewać, że najważniejsze zdarzy się poza kartami tej książki - w trakcie samodzielnych prób czynionych w gronie kilku czy kilkunastu chętnych osób. Niniejsza publikacja jest szczególnie przydatna grupom osób pragnących na drodze głębokiego samokształcenia zintensyfikować swój rozwój osobisty, osobom zajmującym się nieprofesjonalnie pomaganiem, profesjonalistom, nie tylko poprzez bogate propozycje technik, ale również bardzo szczegółowo przedstawione niektóre teorie i wreszcie tym, którzy w wyniku różnorodnych doświadczeń osobistych znaleźli się w takim punkcie swojego życia, że nabrali ochoty, aby wyjść z ukrycia i aby wyciągnąć rękę.

[tele-lekarz.pl]

Michał Bagiński | 2015-02-13