DTV - Atlas philosophie
83-7180-743-0
filozofia, etyka
filozofia i etyka

Pierwsza publikacja z cyklu "Atlasów" przedstawia dzieje doktryn filozoficznych i definiuje wchodzące w ich skład główne kategorie i pojęcia. Co jednak najważniejsze - i co stanowi o wyjątkowym charakterze tej książki - omawiane w tekście zagadnienia ukazywane są także graficznie, za pomocą obrazów, schematów i diagramów. Autorom udało się dokonać wizualizacji wybranych elementów prezentowanych koncepcji i uniknąć przy tym uproszczeń i zafałszowań. Dzięki swej oryginalnej formie atlas oswaja odbiorcę z językiem filozofii i pomaga mu przejść od myślenia potocznego do refleksji filozoficznej.

- 263 kolorowe plansze
- omówienia poglądów blisko 300 filozofów i myślicieli
- szkoły filozoficzne od najdawniejszych czasów (Upaniszady) do końca XX wieku (strukturalizm)
- filozofia Zachodu i Wschodu
- index nazwisk, indeks rzeczowy, obszerna biografia

[opis wydawcy]

Darkastic | 2016-04-17