Głowa anioła

Okładka książki Głowa anioła Hanna Cygler
Okładka książki Głowa anioła
Hanna Cygler Wydawnictwo: Kurpisz Cykl: Głowa anioła (tom 1) Seria: Nie tylko o miłości literatura piękna
Głowa anioła (tom 1)
Nie tylko o miłości
Kurpisz
2004-01-01
2004-01-01
głowa anioł

czytadełko

czytadełko

Masło maślane. Nie porywa, nie smakuje. jest przeciętnie. Wszyscy wszystkich zdradzają, czegoś by chcieli, ale nie wiedzą czego, są niezłomnie, ale się łamią. Przeciętność wyziera z każdego kąta.

W literaturze, tak, jak w życiu liczy się dobry instynkt. Czasem biorąc do ręki książkę tylko za sprawę okładki możemy być pewni, że bez wątpienia przypadnie nam do gustu. I choć czasem ten właśnie instynkt może nas zawieść, to jednak świadomość ryzyka i tego, co możemy odkryć jest bardzo cenna.
(...)
Jednak zanim do tego dojdzie warto się przyjrzeć osobie Julii Sarnowskiej, która jako światowej sławy architekt ma zająć się remontem pałacu w jej rodzinnej miejscowości. Powrót, jak powrót, jednak, kiedy wraca się po latach do miejsca, które na osobie młodej dziewczyny odcisnęło bardzo wyraźne piętno, nie jest to powrót łatwy. Jest paczka przyjaciół, z którą przeżyła kiedyś radosne chwile, ale i te bardzo tragiczne, które wciąż są obecne w świadomości Julii.
Dwóch ważnych mężczyzn w jej życiu odeszło nie tak dawno. Powrót do rodzinnej miejscowości sprawił, że nie tylko na progu pojawił się kolejny, ale też starzy koledzy zaczynają ponownie do niej wzdychać. I gdyby tylko na wzdychaniu do szkolnej miłości miało się skończyć, nie działoby się w sumie nic wielkiego. Dziwne przypadki związane z pałacem, w konsekwencji napad na nią samą dają do zrozumienia, że dzieje się coś bardzo złego. (...)

Pełny tekst obszernego spojrzenia dostępny w poniższym linku:

(...)
Jednak zanim do tego dojdzie warto się przyjrzeć osobie Julii...

Jest to pierwszy tom i mnie nie powalił, wręcz przeciwnie uważam, że autorka w jednej książce chciała połączyć wiele wątków od romansu, przestępczości, powrotu do przeszłości oraz tajemnic rodzinnych. Jak dla mnie to zbyt wiele w jednej książce.
Julia Sarnowska jedynaczka. Miała kiedyś dziecko które urodziło się w 7 miesiącu i zmarło przy porodzie. Dziecko miała ze swoim mężem Charlsem. Ten temat powrócił podczas rozmowy z Aleksandrem. Jak się okazało nie było to prawdziwe dziecko jej męża tylko dziecko spłodzone z kochankiem.
Grażyna ma męża, którego zdradzała z Michałem. Ona już od szkoły średniej podkochiwała się w Michale. Jej mąż Tomek nic nie podejrzewał.
Aleksander- jego rodzice Róża i Andrzej rozwiedli się gdy on był w 8 klasie podstawówki, wtedy cały jego świat legł w gruzach. Niestety wtedy nie wiedział o chorobie matki i obwiniał o to ojca. W maturalnej klasie zmarła jego mama. Wtedy odnowił kontakty z ojcem. Będąc na studiach Olek poznał Gabriele, która była w wieku Olka. Wzięli Ślub mimo przeciwności ze strony jego ojca. Jednak po kilku latach rozstali się.
Pod koniec książki to właśnie Tomek obwiniał Julie o śmierć swojego brata Czarka, który jak się okazało był homoseksualistą.
Jeden wielki kocioł….

Taka przeciętna,ta książka.Ani,dno.Ani złoto.
Da się czytać,wątek kryminalny słaby.Bez napięcia.

Taka przeciętna,ta książka.Ani,dno.Ani złoto.
Da się czytać,wątek kryminalny słaby.Bez napięcia.

Główna bohaterka to Julia Sarnecka przyjmuje zlecenie renowacji zabytkowego pałacyku i po latach wraca do swojej rodzinnej miejscowości.
Znajomi jej i przyjaciele dziwnie się zachowują,bardzo się zmieniają nie poznaje ich wcale.
Tymczasem ktoś pragnie przeszkodzić Julii i zniszczyć pracę podejrzewa,że to sprawka ukochanego Julii.
Przeplatana sensacja z romansem,intryga w powieści.
Znakomita fabuła,szybkie zwroty akcji i trzyma w zaskakującym napięciu.
Podoba mi się styl autorki lekki,przyjemny.
Powieść wspaniała,wciągająca czyta się z przyjemnością.

Przeplatana sensacja z romansem,intryga w...

Nie jest zła, ale strasznie rozwlekła.

Nie jest zła, ale strasznie rozwlekła.

Niestety książka mnie nie przekonała. Trudno połapać się kto z kim i dlaczego. Osobiście się rozczarowałam

Ciekawa, pełna energii i bardzo dynamiczna...
Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Poplątane relacje i wybory młodych ludzi rzutują na ich przyszłość. A prawda jest zupełnie inna, niż mogłoby się wydawać... Główna bohaterka początkowo bardzo mnie irytowała, jej egoistyczne zachowania.
Jest też wątek sensacyjny i romans...
Na pewno sięgnę po drugą część :)

Ciekawa, pełna energii i bardzo dynamiczna...
Jest też wątek sensacyjny i romans...
Na pewno sięgnę po drugą część :)

Do tej pory sadziłam, że mogę czytać tylko romanse, nie wymagają myślenia, nie mają nagłych zwrotów akcji, grają na emocjach i to mi wystarczało. Do czasu. W momencie kiedy przeczytałam tę ksiażkę, zrozumiałam że książka o miłości odległej, ogromnej ale trudnej, o samej miłości, byłaby nudna.
Kolejna książka która opowiada o miłości która znajduje się w wieku dojrzałym, kiedy mamy juz za sobą pierwsze uniesienia i doświadczenia, kiedy nie oczekujemy szalonych zwrotów akcji w życiu uczuciowym i wtedy ona się przydaża, nieproszona, niespodziewana, miłość, która wiele zmienia w naszym życiu, zmienia nasze życie.
Dodatkowego smaku dodaje sensacyjna historia, w którą uwikłani są główni bohaterowie. Tylko czytać!

• Hanna Cygler