Dopóki świat się kręci

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
While the Music Lasts
miłość, romans, Londyn
Barbara

Szalone lata trzydzieste. Na tle międzywojennego Londynu autorka maluje losy czterech sióstr. Odmienne temperamenty, inne cele, różne wybory życiowe - to wszystko składa się na barwną mozaikę, której urody dodaje nostalgia za minionym, chyba prostszym światem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Monika | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Lata 30-te XX wieku, Londyn, to czasoprzestrzeń, w której toczy się akcja powieści "Dopóki świat się kręci". Bohaterkami powieści są cztery siostry, które chociaż wychowane w jednym domu, posiadają różne charaktery. Często się kłócą, nie do końca akceptują tryb życia, jaki prowadzą pozostałe siostry, ale w trudnych chwilach jednoczą się i stoją za sobą murem. W powieści ścierają się ze sobą tradycja i nowoczesność: z jednej strony wychowanie bardzo religijne, a z drugiej strony rozluźnienie obyczajów, a nawet rozwiązłość. Z jednej strony bogactwo i życie ponad stan, a z drugiej krach na Wall Street i nędza obywateli angielskich, którzy inwestowali swoje pieniądze na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Dzięki małżeństwu Viv, jednej z sióstr, z Carlosem, który był Hiszpanem, dowiadujemy się, jakie role w społeczeństwie hiszpańskim przypisywano mężczyznom, a jakie kobietom.

Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Warto ją przeczytać dla samej atmosfery, jak panowała w latach 30-tych XX...

rena67 | 2018-01-02
Przeczytana: 08 stycznia 2018