Każdemu według marzeń

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Etiopia
literatura faktu
Barbara

Ta wyprawa grupy alpinistów w góry Etiopii miała przynieść spełnienie marzeń o wielkiej przygodzie, egzotyce, przecieraniu nowych szlaków. Jednym z celów było zbadanie tajemnic niedostępnych amb. Urzeczywistnieniu się tych marzeń, radościom i zwycięstwom towarzyszyły jednak rozczarowania, słabości, kompromisy... Doszło też do tragedii. Relacja znakomicie oddaje atmosferę wyprawy, której...

Relacja znakomicie oddaje atmosferę wyprawy, której uczestnicy z niezmordowanym uporem pokonywali przeszkody, jakie piętrzyła przed nimi Afryka.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Maniek | 2014-03-14
Przeczytana: 13 marca 2014

Góry, książka o górach, ale o tych ciepłych. Ciepło, cieplej, gorąco, upał, to cały czas towarzyszy alpinistom w tej książce. Nie mogę się przekonać do gór ponieważ zwykle są zimne, kojarzą się z zimą, a ja uwielbiam ciepło. Dlatego afrykańskie góry byłyby dla mnie idealne.

Morganna | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Trochę zawiodłam się tą książką. Teoretycznie nie jest zła, ale też i mnie nie porwała. Przede wszystkim, nie jest to opowieść o górach, ale o wyprawie przez Afrykę z górami w tle. Mam wrażenie, że autor miał dużo ciekawych rzeczy do przekazania, ale jakoś mu to nie wyszło tak dobrze, jak mogło. Nie wyszło też źle (ostatecznie przeczytałam książkę do końca), ale na tle innych książek podróżniczych, które czytałam, ta na razie trochę odstaje.

Andrzej2020 | 2016-12-01

Sprawnie napisana książka o ciekawej wyprawie. Autor w dobrych proporcjach opisuje strony techniczne (strony, bo oprócz wspinaczki na amby w Etiopii, ekipa dojechała tam Starem 660, co też było pewnym wyczynem), rysuje tło społeczno-geograficzne, trochę o historii, portrety spotkanych ludzi oraz czasem rozważania na tematy głębsze.

Mirek Wołoszyn | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016