PRL bez uprzedzeń

978-83-88353-58-1
historia Polski, PRL
historia
Maciek

Historia PRL napisana przez ludzi urodzonych u jego schyłku - bez upiększeń, ale i bez mitologii. Nowatorska, bo oparta o rzadko wykorzystywane źródła. Pozbawiona kompleksów, uraz i sentymentów. Chcieliśmy spojrzeć na PRL bez uprzedzeń, z punktu widzenia wartości i przy pomocy teorii i narzędzi współczesnej lewicy. Pisząc o PRL-u mamy na myśli nie tylko tamtejsze państwo, nie chcemy pisać kolejnej historii politycznej. Podjęliśmy próbę pokazania przemian zachodzących w tym okresie w społeczeństwie, w kulturze czy w gospodarce. Chcemy również pokazać PRL z punktu widzenia grup do tej pory w niewielkim stopniu dostrzeganych w polskiej historii, takich jak mniejszości seksualne i kobiety.

Piotr | 2012-07-26
Przeczytana: czerwiec 2012

myślałem że będzie lepsza, ale i tak chwała za wydawanie takich książek nie pod dyktando IPN

Przemmo | 2017-01-31
Antagonista Esklaważu | 2016-12-11