Che Guevara

Wydawnictwo: Świat Książki
Compañero : the life and death of Che Guevara
978-837391801-6
Maciek

Biografia legendarnego rewolucjonisty: fakty i mity - materiały archiwalne, wywiady z rodziną Che Guevary - próba wyjaśnienia tajemniczych okoliczności jego śmierci jaki był człowiek, który dzięki niemal mistycznemu pokrewieństwu ze swoją epoką stał się symbolem społecznych utopii i ucieleśnieniem marzeń całego pokolenia?? Autor opowiada o pełnym przygód życiu słynnego rewolucjonisty (1928 - 1967) i próbuje wytłumaczyć jego pośmiertny fenomen - wciąż trwającą legendę argentyńskiego lekarza, komunisty i partyzanta, zabitego w Boliwii w niewyjaśnionych do końca okolicznościach.

Saori89 | 2014-01-20
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Przedstawia sporą część faktów z życia CHE aczkolwiek nie czyta się tego jakoś bardzo łatwo. Mimo wszystko nie żałuję, że ją przeczytałam.

Konkwistador_druku | 2014-11-25

Mimo sympatii Autora dla komunistycznego mordercy, w książce sporo faktów demaskujących Che Guevarę. Warto!

MrDarius | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Nie wciąga... taka postać, taka osobowość... a autor nie potrafi tego wykorzystać

AdamGra | 2016-10-23
AnomaderRake | 2015-08-19