W poszukiwaniu nieśmiertelnych : mumie, śmierć i wiara w życie pozagrobowe

Tłumaczenie: Joanna Aksamit
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
In Search of the Immortals
83-06-02881-3
historia
Kosa

Z okładki: "Książka stanowi owoc badań Howarda Reida, filozofia, antropologa i filmowca dokumentalisty, przez wiele lat podróżującego po Azji, Europie, Ameryce Południowej i Afryce w poszukiwaniu starożytnych cywilizacji, w których mumifikowano zmarłych. Zachowane szczątki ludzkie, liczące niekiedy dziesięć tysięcy lat, można znaleźć na Saharze i na Syberii, na pustyni Takla Makan w Chinach,...

Z okładki:
"Książka stanowi owoc badań Howarda Reida, filozofia, antropologa i filmowca dokumentalisty, przez wiele lat podróżującego po Azji, Europie, Ameryce Południowej i Afryce w poszukiwaniu starożytnych cywilizacji, w których mumifikowano zmarłych. Zachowane szczątki ludzkie, liczące niekiedy dziesięć tysięcy lat, można znaleźć na Saharze i na Syberii, na pustyni Takla Makan w Chinach, w bagnach koło Manchesteru i peruwiańskich Andach.

Reid skupia się jednak na tych znaleziskach, które przetrwały dzięki celowej działalności człowieka i dostarczają wiedzy o świecie, z którego pochodzą, o tym, jak ówcześni ludzie interpretowali śmierć i perspektywy życia pośmiertnego, o ich wierzeniach i obyczajach. Interesuje go, czy istnieje podobieństwo między dawnymi wierzeniami i współczesnym doświadczeniem śmierci. Poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak wiele ludów chciało zachować swoich zmarłych i co znaczyła dla nich mumifikacja ciał, pogłębia wiedzę o naszych przodkach, ale także o nas samych."

Karolina | 2016-05-30
rmycha888 | 2015-03-29