Brama Wygnania

Wydawnictwo: Rebis
Exile's Gate
837120115X
Iselor

Czwarty tom cyklu "Morgaine". Morgaine przemieszcza się ze świata do świata wraz ze swym magicznym mieczem i wiernym towarzyszem Vanye w poszukiwaniu Bram, które mogą na zawsze zniszczyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, jeśli nie zostaną zapieczętowane. W świecie targanym buntem i wojną Morgaine musi podjąć największe wyzwanie - spotkać się twarzą w twarz z Gaultem, który jest...

Czwarty tom cyklu "Morgaine".

W świecie targanym buntem i wojną Morgaine musi podjąć największe wyzwanie - spotkać się twarzą w twarz z Gaultem, który jest jednocześnie człowiekiem i obcym. Chce on przejąć kontrolę nad całym światem i wszelkimi Bramami.

Morgaine stanie też przed prawdziwym panem Bram - tajemniczą istotą o wielkiej mocy, przewyższającej moc Białej Królowej.

vintyg | 2013-05-19

Satysfakcjonujące zakończenie.. Chociaż chciałoby się przeczytać jeszcze więcej opowieści z tego uniwersum ; ) Uważam, że w tym cyklu Cherryh pokazała mistrzostwo w wykorzystywaniu w każdym tomie od nowa tej samej struktury fabularnej. Trzeba niebylejakich umiejętności, by w ramach jednej całości stworzyć cztery przejmujące powieści, które niby niewiele się od siebie różnią, w których relacje między bohaterami rozwijają się bardzo (bardzo!) niespiesznie, ale i tak każda z tych historii wciąga stopniowo coraz bardziej. Na końcu pozostaje wrażenie, że każde zdanie stało na właściwym miejscu, nie było żadnego niepotrzebnego słowa, a więź między Morgaine a Vanye wyglądała tak jak musiała, bez dróg na skróty i uproszczeń. Kawał dobrej literatury o trudnym, antyheroicznym losie. Wyjątkowe fantasy.

Janusz Szewczyk | 2016-01-05
Grindan | 2015-09-20