Brama Ivrel

Wydawnictwo: Rebis
Gate of Ivrel
8385202900
Iselor

Po całej Galaktyce rozrzucono Bramy zaginionej, lecz niezapomnianej rasy. W odległej przeszłości, nim narodziły się obecne cywilizacje, rasa ta rządziła setkami światów. Nie dla żądzy władzy, nie dla złośliwości, lecz jedynie dla żartu, by bawić się manipulowaniem szczelinami wiążącymi Wszechświat. Nadszedł czas, że istoty żądne władzy pragną je wykorzystywać dla swoich nikczemnych celów....

Nadszedł czas, że istoty żądne władzy pragną je wykorzystywać dla swoich nikczemnych celów. Wymogiem chwili stało się zamknięcie Bram, zniszczenie ich mocy.

Jest to opowieść o jednej z Bram i o jednym ze światów.

noname | 2015-03-23
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2015

Książka ma ogromna wadę. Od razu na samym początku jest wszystko wyjaśnione. W krótkim prologu, autorka szczegółowo wyjaśnia wszystkie tajemnice, naświetla wątki i całą historię; "prowadzi czytelnika za rękę". Mimo tego że postaci są fajne i pomysł na historię również, to książka i tak traci, bo wiemy od razu w jakim kierunku toczy się historia, niczego nie odkrywamy, nic nie jest nowością, a całość czyta się schematycznie, jak kolejny tom jakiejś znanej nam serii.

Fabuła w skrócie: Morgaine (kobieta) i Vanye (mężczyzna) przemierzają (przebiegają) krainę w kierunku bramy, którą chcą zamknąć. Ktoś ich goni, uciekają, jak już uciekną to trochę sobie porozmawiają, potem znowu ktoś ich goni, znowu uciekają, znowu rozmawiają... i tak przez cala książkę. Jak już dobiegają do końca książki, "jakaś osoba trzecia" przebiega i w dwóch zdaniach wyjaśnia rozwiązanie głównego wątku książki, a dwójka bohaterów biegnie dalej do kolejnej części (w międzyczasie, w biegu wyjaśniając sobie pozostałe...

Janusz Szewczyk | 2016-01-05
Merkav | 2015-12-30