Babska wojna w armii królewskiej

Tłumaczenie: Ryszard Dulinicz
Seria: Miłość Rządzi Światem
Wydawnictwo: Bellona
Du Grand Conde au Roi Soleil
Scarlett

Czy wiecie, że Frondę wywołały pani de Longueville i pani de Montbazon? Że Mazarini kierował polityką Anny Austriaczki za pomocą szyfrowanych listów miłosnych? Że Ludwik XIV stał się światłym monarchą dzięki Marii Mancini? Że pani de Maintenon skłoniła Ludwika XIV do odwołania edyktu nantejskiego? Że pewna szulerka, panna Petit, została swawolnym ambasadorem Króla Słońce na dworze szacha...

Że Ludwik XIV stał się światłym monarchą dzięki Marii Mancini? Że pani de Maintenon skłoniła Ludwika XIV do odwołania edyktu nantejskiego? Że pewna szulerka, panna Petit, została swawolnym ambasadorem Króla Słońce na dworze szacha perskiego?

Że finansista Law był protegowanym pani de Parabère , kochanki regenta? Że pewna właścicielka domu publicznego, niejaka Fillonowa, udaremniła królowi Hiszpanii zawładnięcie tronem Francji?

Że ksiądz Dubois otrzymał kapelusz kardynalski dzięki swej kochance, pani de Tencin?...

Kasia | 2016-12-10
BagatElka | 2014-08-18