Tajne bronie III Rzeszy

technika
Adam

Getos | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

Bardzo ciekawa, mała monografia omawiająca tylko 3 rodzaje niemieckich niekonwencjonalnych konstrukcji lotniczych z okresu II wojny światowej: Mistell (konstrukcja z okładki), Reichenberg (pilotowany samolot-pocisk na bazie V-1) i Ba349 Netter (rakietowy samolot przechwytujący).
Wybór ciekawy, gdyż te konstrukcje nie ograniczyły się jedynie do desek kreślarskich inżynierów, ale zostały wyprodukowane i w przypadku Mistelli użyte bojowo. Czytelnik dość płynnie przechodzi po typach silników, danych technicznych i nazwiskach osób związanych z tymi konstrukcjami. Polecam. Jedyny mankament to tytuł, trochę zbyt obszerny jak na monografię tylko 3-ech konstrukcji ;)

Grzesio | 2012-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria