Nieludzka medycyna. Lekarze w służbie nazizmu

Wydawnictwo: Medyk
978-83-89745-27-9
historia
Krzysiek W

„Przedkładana praca daje pełny obraz zbrodni hitlerowskiej medycyny – od przejęcia władzy w Niemczech przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 roku aż do jej końca w maju 1945 roku. Zbrodnie hitlerowskiej medycyny zainicjowała przymusowa sterylizacja współobywateli upośledzonych umysłowo, by poprzez późniejsze ich zabijanie w ramach tak zwanej eutanazji dojść do pseudomedycznych doświadczeń na różnej narodowości więźniach obozów koncentracyjnych. Praca ta nie służy jednak szerzeniu nienawiści czy szowinizmu w stosunku do Niemców, wykonawców tych okrutnych zbrodni. Wręcz przeciwnie. Ukazuje również bohaterskie postawy innych niemieckich lekarzy, którzy odważyli się walczyć ze zbrodniczą ideologią, a obok tego przypomina wspaniałe karty medycyny niemieckiej, torujące imponujący rozwój światowej nauki. Praca ta ma za cel ukazanie prawdy, do czego może prowadzić zbrodnicza ideologia, nawet w takiej dziedzinie, która zawsze była symbolem miłosierdzia i szacunku dla życia”.

Ze wstępu Autora

desaparecido | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 września 2013

Bardzo, bardzo niechlujnie wydana książka. Takiego nagromadzenia błędów (nie wyłączając ortograficznych) jeszcze nigdy moje piękne oczy nie widziały! Errata do tej publikacji, to jak nic byłby II tom. Dałem 3 gwiazdki tylko ze względu na autora, bo jest mi go (w tej sytuacji) zwyczajnie żal. Wydawnictwo Medyk powinno mieć prawny zakaz publikowana czegokolwiek, a sama książka nadaje się na przemiał.

asenata | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2013, Historia
Przeczytana: wrzesień 2013

Hmm no i mam problem - oceniając treść - 8 gwiazdek, wydanie - 0, słownie zero. Treść mnie usatysfakcjonowała, bo lubię taką tematykę - (fachowa, poparta dowodami); natomiast wydanie tej pozycji woła o pomstę... błędy nie tylko literówkowe, ale i ortograficzne - niestety wydawnictwo (Medyk) się nie postarało... a IPN sygnuje pozycję, wstyd, oj wstyd.

zlatawiecz | 2015-04-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Niesamowite opracowanie. Choć wyczuwa się język naukowy, to jest bardzo przystępna.

Olena | 2016-03-03
Przeczytana: 2015 rok