83-205-4165-4
umurawi

Spowiedź Mortona to krzyczący i pełen autentyzmu dokument przedwojennej wiejskiej rzeczywistości (..) Ten pamiętnik chłopskiego syna, niewątpliwie przeżyty i odczuty aż do najistotniejszej głębi - to powieść o rozdzierającej wymowie. Pisany prosto, z zadziwiającą oszczędnością środków artystycznych, działający na pozór samym tylko życiem, samą okrutną dolą ludzką, wznosi się niekiedy do wyżyn najprawdziwszego tragizmu. Jedna to z tych książek, po których nie można przejść do porządku dziennego, które stawiają przed społecznością ciężki problemat i domagają się jego rozwiązania.

RAFKOR | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016