Okładka książki Portret poety. Wanda Chotomska

Portret poety. Wanda Chotomska

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Portret poety". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
linka
8 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książki, jakich jeszcze nie było! Seria, dzięki której dzieci i ich rodzice poznają życie i twórczość polskich poetów. W tym tomie Wanda Chotomska. Sylwetkę poetki oraz jej wiersze przybliża czytelnikom Zofia Beszczyńska, bajkopisarka i krytyk literacki. Staranny wybór poezji Wandy Chotomskiej, wraz z notami rozdziałowymi i edytorskimi oraz życiorys opatrzony fotografiami składają się na kompendium wiedzy, przydatne nie tylko w szkole. Warto znać polską poezję i polskich poetów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
linka | 2010-09-08
Przeczytana: 2008 rok

Wiersze pani Chotomskiej są po prostu świetne. To jedna z ulubionych książek mojego synka. Bardzo podoba mi się również to, ze można się z niej dużo dowiedzieć o autorce.

Wiesia | 2014-04-04

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica