Okładka książki Portret poety. Wanda Chotomska

Portret poety. Wanda Chotomska

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Portret poety". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
linka
8 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książki, jakich jeszcze nie było! Seria, dzięki której dzieci i ich rodzice poznają życie i twórczość polskich poetów. W tym tomie Wanda Chotomska. Sylwetkę poetki oraz jej wiersze przybliża czytelnikom Zofia Beszczyńska, bajkopisarka i krytyk literacki. Staranny wybór poezji Wandy Chotomskiej, wraz z notami rozdziałowymi i edytorskimi oraz życiorys opatrzony fotografiami składają się na kompendium wiedzy, przydatne nie tylko w szkole. Warto znać polską poezję i polskich poetów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
linka | 2010-09-08
Przeczytana: 2008 rok

Wiersze pani Chotomskiej są po prostu świetne. To jedna z ulubionych książek mojego synka. Bardzo podoba mi się również to, ze można się z niej dużo dowiedzieć o autorce.

Wiesia | 2014-04-04

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku