Zapłacisz krwią

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 11)
Wydawnictwo: Da Capo
Judgement in Death
eve, dallas, krew, zapłata
Ewa

Czyściec to miejsce, gdzie człowiek może odkupić swoje winy. Czyżby ekskluzywny klub nocny o tej samej nazwie był również takim miejscem, a brutalnie zamordowany policjant miał w "Czyśćcu" zapłacić za swoje grzechy? Czy zabójstwa kolejnych policjantów mają jakiś związek z tym, którego dokonano w klubie nocnym? Eve Dallas musi odpowiedzieć na to pytanie, zanim zginą kolejne ofiary.

kaktusowaona71 | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Jedna z lepszych odsłon "In Death" jak do tej pory.
Podobało mi się właściwie wszystko. Zagadka kryminalna, tempo akcji, oraz to, że nareszcie nieprawdopodobnie wręcz sielankowe małżeństwo Eve i Roarka - zaczęło delikatnie nabierać lekkich kolorków realności.
Doskonale się czytało, a lektura sprawiła mi niekłamaną przyjemność :))
Polecam

KatiaBlue | 2014-07-26
Przeczytana: 07 lipca 2014

Kolejna książka Nory Roberts, a ja znów powinnam napisać, że jest to cykl In death o porucznik Eve Dallas, genialnej nowojorskiej policjantce, ale czy jest sens pisać po raz kolejny to samo? Jedenasty tom nosi tytuł "Zapłacisz krwią" i ponownie jest to dobrze napisana historia przestępstwa i drogi rozwiązania jego zagadki przez wspomnianą wcześniej kobietę.

Tym razem Eve Dallas musi się zmierzyć z śmiercią swojego kolegi po fachu, policjanta Taja Kohliego, który dorabiał do życia w jednym z lokali należących do Roarke'a o nazwie "Czyściec". Pani porucznik nie jest zadowolona, że po raz kolejny jej mąż zamieszany jest w jakiś sposób z przestępstwem. Chwilę zajmuje jej dowiedzenie się, że Kohli należał do Wydziału Narkotykowego i równie szybko łączy ze sprawą Maxa Rickera, w sprawie którego ludzie z wydziału Kohliego prowadzili śledztwo. Jednak jest za mało dowodów, by udowodnić cokolwiek Rickerowi. Dallas postanawia ostro zawalczyć o pogrążenie mężczyzny, narażając się przy tym na...

gwiazdka | 2013-09-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 29 września 2013

„Zapłacisz krwią” to kolejne śledztwo Eve Dallas. Ofiarami tym razem są policjanci, podejrzanych Eve musi szukać w swoim środowisku, ale żeby było ciekawiej, część podejrzeń spada na dawnego wspólnika Roarke. Książka na leży do jednych z pierwszych tytułów serii: tom 11 przy trzydziestu kilku chyba można tak określić. Moim zdaniem początek serii, więc również „Zapłacisz…”, jest troszkę lepszy, potem, odnoszę wrażenie, N. Roberts zabrakło pomysłów, często więc pewne elementy się powtarzają. Mimo to całą serię czyta się bardzo przyjemnie, pod warunkiem, że pomiędzy poszczególne tomy wstawimy inne, zupełnie odrębne lektury.

Julia | 2013-05-17
Przeczytana: 17 maja 2013

Skorumpowani policjanci, brutalne morderstwa, problemy rodzinne... Ale dla pani porucznik, Eve Dallas, nie ma niczego, z czym mogłaby sobie nie poradzić.
Tym razem staje oko w oko z morderstwami takich jak ona - policjantów, ale nie, nie wszyscy byli tacy jak ona, niektórzy byli skorumpowani, nielojalni wobec ludzi i prawa, ale mimo to skrupulatnie prowadzi śledztwo, by prawda, jak zawsze ujrzała światło dzienne ...

Książka jest ciekawa, pełna napięcia. Zawarta jest w niej intryga, kryminał, ale i pokazana miłość do najbliższych. Cała wciąga bez opamiętania.

Claire | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Żaden negatywny komentarz nie zniechęci mnie do przeczytania kolejnych tomów o porucznik Dallas, ponieważ po prostu uwielbiam tę serię i jej bohaterów. A jest to już 11 część w moim dorobku i nie mogę doczekać się kolejnej! Na pytanie co sprawia, że tak mnie ciągnie do poznania kolejnych przygód odważnej policjantki Eve, odpowiadam: zawiłe śledztwa prowadzone przez główną bohaterkę i jej najbliższych współpracowników, zgrabne i zabawne dialogi oraz nieziemsko bogaty i przystojny Roarke ;)

Małgorzata Chabzda | 2014-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Długo czekałam aż Nora Roberts wyjdzie ze swojej rutyny. I się doczekałam. Ta część wprowadza nas do zbrodni na policjantach. Wciągająca i ciekawa akcja, bardzo dobrze opisane morderstwa. To jest to czego szukam w kryminałach. Nic dodać nic ująć, autorka znowu zaskakuje swoim talentem.

Sonea | 2011-09-14

Im dalej w las, tym więcej drzew, głównie tych spróchniałych, niestety.
To, co w pierwszych powieściach z serii o wspaniałej pani detektyw Eve Dallas stanowiło lekko moralizatorskie tło, teraz staje się coraz bardziej wyczuwalne i drażni tak, jak wkurza bolący ząb, który ćmi gdzieś z tyłu szczęki cały czas tak samo, ale z czasem to jednostajne pobolewanie robi się coraz bardziej irytujące.

Pomijam fabułę… fabuła w każdej części jest znośna, bo opowiadane historie różnią się od siebie tematyką i choćby przez to czyta się ciekawie; a to mord na znanym lekarzu, a to samobójstwo gwiazdy filmowej, a to podejrzane okoliczności śmierci nieszkodliwego włóczęgi – a wszystko osadzone w okolicach XXII wieku, więc otoczka SF jak najbardziej na miejscu i też chwytliwie… zawsze można uciec się do opisania jakiejś futurystycznej technologii pastowania butów i już jest cacy.
Co wobec tego nie jest cacy?
Nachalna i nienaturalna ideologia głównej bohaterki.
Ja rozumiem: traumatyczne przejścia z...

kittyminky | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Idealnie to co lubię. Jest kryminał, jest romans, jest Roark :D

rumiko | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 11 lutego 2014

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, w którym pojawiają się dalsze wskazówki co do przeszłości Eve.

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.