Świadek śmierci

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 10)
Wydawnictwo: Da Capo
Witness in Death
837153570X
dallas, eve, świadek, śmierć
Ewa

Scena nowo otwartego teatru zmienia się w czasie premiery z miejsce zbrodni, której świadkiem jest Eve Dallas. Co więcej właścicielem teatru jest jej mąż. Rozpoczyna się zawiłe dochodzenie, w którym największym problemem jest wytyczenie granicy między prawdą a grą.

źródło opisu: z okładki

kaktusowaona71 | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Muszę przyznać, że nie jestem żadnym tam fanem, czy znawcą kryminałów. To gatunek po który sięgam, kiedy potrzebuję wyciszenia po lekturze książki, czy cyklu, który szczególnie mnie poruszył. Cóż, jeśli patrzeć pod tym kątem, to książka spełniła swoje zadanie z nawiązką. Uspokoiła moje emocje do tego stopnia, że prawie mnie uśpiła.
Ze wszystkich dotychczas przeczytanych części "In Death" - ta jest zdecydowanie najsłabsza. Nudna i monotonna, nie wnosząca żadnych nowości, ani nie intrygująca kryminalną zagadką. Totalny przeciętniak bez wyrazu.
Można przeczytać, bo ostatecznie od tego się nie umrze, ale w przypadku, kiedy nie jest się zaprzysiężonym zwolennikiem tego typu prozy - może człowieka znużyć i znudzić kompletnie, zanim dotrze do słowa koniec. Mam nadzieję, że "Świadek śmierci" jest tylko "wypadkiem przy pracy" pani Nory i kolejne tomy okażą się jednak choć trochę bardziej intrygujące i zagadkowe

książek: 2048
Aniutka90 | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Czytałam opinie, że Eve już się przejadła, że schematy są takie same, nie podpisuje się pod tym, dlaczego? Ja czytam tą serię tylko i wyłącznie dla bohaterów których absolutnie ubóstwiam i to wielka zaleta tej serii.
Polecam!

KatiaBlue | 2014-07-20
Przeczytana: 06 lipca 2014

Kolejna część In death - serii z Eve Dallas w roli głównej - już za mną. Chyba zaczynam powoli zaprzyjaźniać się z tym cyklem kryminalnym autorstwa jednej z najsławniejszych pisarek - Nory Roberts, która jednak tworzy ją pod pseudonimem J.D.Robb. Zawsze podobała mi się ta seria, ale czytając jej dziesiątą część - "Świadek śmierci" - zaczynałam mieć wrażenie, że bohaterowie są mi naprawdę bliscy, a ja nie mogę doczekać się kolejnych wydarzeń i wciąż spekuluję jak potoczą się losy najlepszej policjantki Nowego Jorku, jej męża i przyjaciół.

Eve po raz pierwszy od dawna może spędzić wieczór w towarzystwie męża, nie głowiąc się nad żadnym morderstwem. Spektakl w teatrze należącym do Roarke'a bardzo ją pochłonął i zainteresował. Jednak zdarza się coś nieoczekiwanego. Po scenie, w której Christina Vole zabija swojego męża Leonarda atrapą noża, składającego się po zetknięciu z twardą powierzchnią, aktor Richard Draco pada na scenę i już się nie podnosi. Okazuje się, że Areena Mansfield w...

Marianna | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Bardzo lubię serię In Deth J.D. Robb. Tym razem też się nie zawiodłam. Książka wciąga od samego początku, gdy na scenie teatru podczas premiery przedstawienia ginie jeden z aktorów ugodzony nożem w serce. Porucznik Eve Dallas musi rozwikłać zagadkę morderstwa, którego była świadkiem, a podejrzanymi są aktorzy biorący udział w sztuce. Ofiara to mężczyzna niegodziwy, bez serca, bez skrupułów wykorzystujący kobiety, wiele osób go nienawidziło i życzyło mu śmierci. Czy Eve wpadnie na trop i wyśledzi mordercę nim ten uderzy po raz kolejny?
Świadek śmierci to dobry kryminał, w klasycznym stylu, którego akcja rozgrywa się w przyszłości. Czytelnik ma możliwość krok po kroku odkrywać tajemnice z życia podejrzanych i wytypować mordercę. Styl prosty, przystępny, co sprawia, że czyta się lekko i z przyjemnością. Do tego wplecione fragmenty z życia Eve i jej męża. A rozwiązanie zagadki satysfakcjonujące. Autorka potrafi sprytnie kluczyć i zwodzić czytelnika, tak by wywieść go w pole. A ja...

gwiazdka | 2013-03-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 09 marca 2013

Kolejne śledztwo Eve Dallas. W przypadku Świadka... morderstwo zostaje popełnione na deskach teatru, a tytułowy świadek to sama Eve. Krąg podejrzanych wydaje się zawężony do małej grupki, ale ktoś zewnątrz nie jest wykluczony. Jak zwykle śledztwo toczy się dość szybo, odsłaniają się po kolei nowe ciekawe okoliczności, a z przeszłości wychodzą fakty zmieniające poglądy wszystkich zainteresowanych. Ponieważ autorka nie odsłania wszystkich kart morderca zaskoczy czytelnika. Książka ma wszystkie elementy dobrego kryminału z niewielkim dodatkiem romansu, co w przypadku J.D. Robb jest normą.

Małgorzata Chabzda | 2014-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Muszę przyznać, że z każdą kolejną częścią zaczynam się coraz bardziej nudzić. Autorka pisząc te historie popadła w lekką rutynę. Jeżeli chodzi o tę część to tym razem znajdziemy się w świecie teatralnym w którym giną aktorzy. Mimo tego, że w kolejnych częściach nic specjalnego się nie dzieje tylko zmieniają się zbrodnie to i tak dalej jestem ciekawa kolejnych książek. Jak na razie się nie zniechęcam i czytam dalej.

wiola | 2014-10-10

Książka wciąga, ale nie tak jak poprzednia którą czytałam tej autorki. Pomysł realizacja jak najbardziej trafione. Jak zawsze pani porucznik nie ustępuje w zamiarach odgadnięcia zabójcy. Cóż mogę więcej dodać na pewno sięgnę po kolejną książkę z tej serii.

Claire | 2015-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Kolejna świetna pozycja z cyklu In Death, od którego jestem uzależniona:)
P.s. Wątek Peabody i Mc Naba rozwija się bardzo interesująco...

Krzema | 2017-07-26

POLECAM!!! Siadam, czytam, a co najważniejsze bardzo mi się podoba to co czytam :) Czego można chcieć więcej? Uwielbiam książki J.D.Robb :)

merusia | 2015-04-08
Przeczytana: 26 lutego 2015

Mimo chaotycznego czytania spełniłam swój plan. Przeczytałam całą serię dostępną w Polsce. Gorąco polecam przeczytać. Dobrze jest mieć spis książek po kolei. Nora nadal pisze kolejne tomy, a mnie pozostaje czekać na polskie wydania i czytać. Seria ta jest bardzo ciekawa i pozwala na świetny relaks tym bardziej, że czyta się lekko.