Cyklop

Tłumaczenie: Jacek Manicki
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 8)
Wydawnictwo: Amber
Cyclops
8370820271
sensacja, przygoda
adamats

Rok 1918 - w rejonie Wysp Bahama tonie podczas burzy statek transportowy "Cyklop" ze skarbem ogromnej wartości na pokładzie.
Rok 1990 - trwają poszukiwania "Cyklopa". Ludzie zaangażowani w tę akcję nagle znikają. Dirk Pitt, przypadkowy świadek katastrofy sterowca należącego do organizatora poszukiwań, łączy stopniowo fakty i wydarzenia, których sam jest uczestnikiem, w jedną przerażającą całość...

gwiazdka | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 07 października 2016

Tym razem mniej się bawiłam, a częściej byłam znudzona. „Cyklop” w moim rankingu nie należy do najlepszych powieści o Dirku Pitt. Nie przekonała mnie też ta historia, były tam rzeczy i działania za mało wiarygodne. I chociaż większość książek z tym bohaterem można włożyć między bajki z cyklu: zabili go i uciekł, w tę nie mogłam uwierzyć jeszcze bardziej. I do tego wplątanie w przygody pracowników NUMA kolonii Jersey wydawało mi się niepotrzebne i mające na celu tylko wydłużenie powieści, bo z głównym tematem miało bardzo mało wspólnego, mona było sobie ten kawałek odpuścić. W ogólnej ocenie tylko przeciętna.

Machno | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Dirk Pitt ponownie wplątuje się w zagmatwaną intrygę, w której plączą się poszukiwania wielkiego skarbu, spiski na najwyższych półkach światowej polityki a także wielkie naukowe odkrycia na skalę księżycową. Pitt jest jak zwykle niezniszczalny, ale tym razem chyba Cussler wyciągnął wnioski i pozwolił swojemu głównemu bohaterowi popełnić kilka błędów ze zmęczenia. Jest oczywiście cały czas postacią intrygującą i dającą się lubić. W cała historię wplata autor kilka wątków z nowymi postaciami i na różnych arenach, nawet bez atmosfery, ale wszystko jest lekkie, łatwe i przyjemne. Czytałem, że wielu przeszkadza ta wielowątkowość, ale jak dla mnie nie jest ona skomplikowana i wszystko da się ogarnąć, wystarczy tylko odrobina, naprawdę odrobina, skupienia. W efekcie dostajemy klasycznego rozbudowanego Cusslera, który wzbogaca świat zarówno materialnie, jak i społecznie.

Anna Klimek | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka podobała mi się, jak każda Cusslera. Wątek Kolonii Jersey super, uwielbiam kosmos. Numer Pitta z wanną niezły, ciekawe czy byłby wykonalny w rzeczywistości. Trochę za dużo polityki, za mało nurkowania. Konflikt USA z Rosją nieco oklepany, do tego jeszcze Kuba. Ale koniec pozytywny, skarb odnaleziony.

Ania Mróz | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Książki całkiem nieźle, przyznaję. Jednak nasuwa się tu jedno pytanie...
Czemu oni na litość boską pchają Pitta do łóżka każdej kobiety jaka spotka na swej drodze!!! To wcale nie jest fajne.
Strasznie mnie to irytuje a już w szczególności w tej części!

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

rbj | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 06 października 2015

Przygoda? Jest. Skarb? Jest. Niezwykłe przygody? Są. Intryga? Jest. USA, ZSRR, Kuba? Są. Książkę czyta się nieźle, z początku bardzo przyjemnie, później im bliżej końca, tym gorzej - takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Nie jest to zła powieść przygodowa - zawiera wszystko czego potrzeba, dużą dozę akcji, jej zwroty itd, ale z pewnością nie jest to najlepsza książka Cusslera. Po tej lekturze jestem pewien, że muszę dać sobie na jakiś czas spokój z jego powieściami. Czy będzie to miesiąc, rok, czy cała wieczność? Tego nie wiem. Nie polecam zaczynać przygody z tym pisarzem od tej pozycji, bo mimo wszystko można się nieco zniechęcić.

secc | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 września 2013

Bardzo lubię historie pisane przez Cussler'a i ta wcale mnie nie zawiodła.
Przyjemna narracja i świadomość, że autor wie o czym pisze i zna się na tym.
Bohaterowie, których po prostu lubię i wydarzenia, które zostały dobrze opisane. Wszystko dzieje się może powoli, lecz zdaje się, że w idealnym tempie dla książki. Wszystko układa się w całość i na końcu jest takie przyjemne "Aha!".

Czarek | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Jedna z najlepszych książek o przygodach Dirka Pitta, którą napisał Clive Cussler. Do tej pory przeczytałem z 10 książek tej serii i ta spodobała mi się najbardziej.

| 2012-02-08

Czytając książkę przenosimy się w centrum wydarzeń i rozwiązujemy zagadkę wraz z Dirkiem

Dagmara | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

trzymająca w napięciu.niezwykle sensacyjna ale też z pogranicza sf.można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o sterowcach, nurkowaniu i statkach.ale przed wszystkim niezwykle wartka akcja.trudno się oderwać od lektury.