Narodziny Pokolenia JP2

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
8 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7469-527-5
religia

„Szukałem was, a wy przyszliście do mnie. Dziękuję wam" - tak według świadków brzmiały ostatnie słowa Jana Pawła II do młodzieży. Papież wyszeptał je na łożu śmierci, słysząc dochodzące z placu Świętego Piotra okrzyki młodych ludzi, którzy przyszli, aby towarzyszyć mu w jego ostatniej podróży. Świat zadziwił się wówczas wyrażoną w sposób masowy i spontaniczny miłością młodych do Papieża z...

Świat zadziwił się wówczas wyrażoną w sposób masowy i spontaniczny miłością młodych do Papieża z Polski.

W czasie swojego długiego pontyfikatu Jan Paweł II wypowiedział wiele słów. Ich echo brzmi do dziś w życiu wielu ludzi. Bohaterowie książki "Narodziny Pokolenia JP2" zetknęli się z Ojcem Świętym w różnych okolicznościach i pod różnymi szerokościami geograficznymi. Zawdzięczają mu nie tylko wiarę, ale odnalezienie swojej drogi życiowej - w małżeństwie, kapłaństwie, w pracy zawodowej i społecznej. Ich świadectwa uzupełnia reporterski zapis Światowych Dni Młodzieży z Papieżem z Polski.

Lolek90 | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Po śmierci Jana Pawła II wielu młodych ludzi zaczęło określać się „Pokoleniem JP2”. Byli to ludzie, których dzieciństwo i młodość przypadało na pontyfikat papieża-Polaka, którzy słuchali jego nauk i niejednokrotnie uczestniczyli w jego pielgrzymkach po całym świecie. Moja młodość również przypadła na ten okres czasu. Mimo tego długo zastanawiałam się na czym polega fenomen „pokolenia JP2” i kto tak naprawdę może określać siebie tym mianem. Dlatego jak tylko zobaczyłam książkę rewelacyjnego pisarza i dziennikarza, Pawła Zuchniewicza, która porusza tą tematykę, postanowiłam jak najszybciej ją przeczytać.
Lektura 264 stronicowej książki zajęła mi zaledwie dwa dni, z czego większość tekstu przeczytałam w autobusach, podczas drogi na uczelnie. Twórczość Pawła Zuchniewicza znam nie od dzisiaj, toteż wiedziałam, że tekst będzie napisany w zrozumiały sposób, fabuła poszczególnych opowieści będzie wciągać, a ilustracje z opisywanych wydarzeń dodadzą książce wiarygodności.
Pozycja została...

Jutciak | 2016-10-14