Ania z Lechickich Pól. Miłość Ani

Cykl: Ania z Lechickich Pól (tom 3)
Wydawnictwo: AiR
Ania, Ukraina, przyjaźń, miłość
Barbara

Czy pogodzona z rodziną ania zapomni o swoich dawnych opiekunach? Jak zachowa się ojczym, który przed laty stał się przyczyną wszystkich nieszczęść? Kto wreszcie zasłuży sobie na rękę bogatej i pracowitej panny? Wszystko to, na tle życia ziemian i przemysłowców II Rzeczypospolitej znajdziecie w ostatniej części trylogii.

Ostatnia część opowiada o losach dorosłej już Ani.
Dzięki chwilowej poprawie losu Przedborów Ania może odbyć studia w Grenoble we Francji, po czym wraca do Warszawy, gdzie znajduje pierwsze własne mieszkanie. Zostaje energiczną panią własnego domu, poza tym pracuje jako opiekunka w ośrodku pomocy społecznej, gdzie bardzo angażuje się w pracę.
Dzięki splotowi kolejnych okoliczności nawiązuje kontakt z mężem swojej matki, który tak mocno wpłynął na jej losy i w końcu nawiązują się między nimi harmonijne stosunki.

Ania przeżywa też "złą" i "dobrą" miłość i w końcu zostaje szczęśliwą narzeczoną ukochanego.

W sumie: można powieść czytać jako romans. Ale może komuś przynieść też inne wartości, które najlepiej odnaleźć dla siebie samemu.

Warto tę książkę "ocalić od zapomnienia".

Maria | 2016-12-19
Maquarella | 2015-01-31