Grób z niespodzianką

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Harper Connelly (tom 2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Grave Surprise

Martwi nie czują, ale czekają. Na kobietę, której piorun usmażył mózg. Harper jest poszukiwaczem ciał. Takim Nieboszczykowym Licznikiem Geigera. Specyficzny talent do odnajdywania zwłok - swój szósty, grobowy zmysł - zyskała po porażeniu piorunem. Jest jedną z nielicznych osób na Ziemi, które przeżyły takie „pieszczoty”. Stała już nad wieloma dołami, w których porzucono lub ukryto zwłoki...

Martwi nie czują, ale czekają. Na kobietę, której piorun usmażył mózg.

Stała już nad wieloma dołami, w których porzucono lub ukryto zwłoki różnych nieszczęśników. Także nad grobami, w których razem ze zmarłymi spoczęły tajemnice ich zgonu. Skupiona nad ludzkimi szczątkami, widziała wiele śmierci.
Ale ta mogiła zaskoczyła nawet ją. Tłokiem oraz natłokiem spraw, które nie pozwoliły zmarłym spoczywać w pokoju. A żywych zmuszały do… powiększenia grona nieboszczyków. I tak, z okolic cmentarnego horroru, wkraczamy w zaklęte rewiry rasowego kryminału.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

annaroza | 2016-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Kolejne ciało, kolejna zagadka, kolejne grono podejrzanych. Rozwiązanie przewidywalne. Fajna, lekka, letnia lektura.

wiejskifilozof | 2014-08-14

Okładka książki,troszkę przeraża.I czytelnik zastanawia się czy coś mrocznego czeka go w książce.\
I muszę napisać,że nie rozczarowałem się.
Książka ta to właściwie lekki horror.
Główna bohaterka prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia pewnej nastolatki.
W książce pojawiają się ciekawi bohaterowie,którzy wpadają w różne kłopoty.
Zastanowiłem się czy nasza główną bohaterka w końcu połączy się z Tolliverem/
Ale nie zdradzę tego.
Książkę warto przeczytać.Bo jest bardzo fajna.To chyba najlepszy powód.

biomycha85 | 2015-03-07
Przeczytana: 05 marca 2015

Powiedziałabym, że w stosunku do poprzedniej książki z serii jest mały postęp, ale jednak nadal jest to literatura raczej średnia, bez pazura, dreszczyku i minimalnego wysiłku intelektualnego, by odkryć kto kryje się za morderstwem.

Niestety druga część serii "Harper Connelly" już mnie trochę rozczarowała. Przy okazji "Grobowego zmysłu" przeczytałam opinię, że "odkrycie mordercy zaszkodziło powieści" - wówczas nie mogłam się zgodzić z tym stwierdzeniem. Jednak po lekturze tej książki już wiem, co autorka tego stwierdzenia miała na myśli. Opowieść jest wciągająca, czyta się ją lekko i przyjemnie, z ciekawością przerzuca kolejne kartki. Jednak z momentem wyjaśnienia zagadki, autorka w kilku niemalże zdaniach wyjaśnia, co się wydarzyło później, jakby od niechcenia i byle jak - i właśnie to niezbyt przypadło mi do gustu. Po ciekawej historii pani Harris w moim odczuciu lekceważy czytelnika, "rzucając" mu na "otarcie łez" po przeczytaniu książki parę zdań czegoś na kształt epilogu. No właśnie - na kształt.
Generalnie "Grób z niespodzianką" przypadł mi do gustu, jednak jak dla mnie zakończenie pozostawia wiele do życzenia.

Roland | 2014-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Kolejna odsłona przygód Harper Connelly, dziewczyny posiadającej niezwykły dar. Tym razem Charlaine Harris bardziej skupia się na samych zdolnościach głównej bohaterki. Oczywiście tak jak w poprzedniej książce mamy do czynienia z połączeniem książki grozy (czy też fantasy) z kryminałem. W porównaniu do Grobowego zmysłu fabuła Grobu z niespodzianką, typowo sensacyjna jest nie co słabiej zarysowana.

Harper wraz ze swym bratem Toliverem przyjmują kolejne zlecenie. Dziewczyna, dzięki swej zdolności odnajdywania zwłok oraz wizji śmierci, tym razem ma przejść test wśród badaczy na lokalnym cmentarzu. Jeden z grobów jest niezwykłą niespodzianką. Harper odnajduje zwłoki Tabity, dziewczynki, której nie udało się jej odnaleźć. Dawna sprawa odżywa na nowo. Zjawia się cała rodzina zamordowanej dziewczynki. Harper poprzysięgła, że rozwiąże sprawę z przeszłości, ale czy się uda zanim ktoś sprawi dla niej prywatny grób?

Cykl książek Charlaine Harris o kobiecie, która posiadła niezwykły...

| 2016-02-20

Są książki złe, są książki średnie i te dobre, po których pozostają miłe wspomnienia. Pani Harris w swojej twórczości ma na koncie pozycje z wszystkich tych klasyfikacji. Ta książka jest zdecydowanie przeciętna, mimo, że opisuje losy i pracę nieprzeciętnej bohaterki. A czym ona się wyróżnia? Potrafi odkrywać tajemnice zmarłych, a szczególnie te związane z przyczyną ich śmierci. A jak do tego doszło? Jako nastolatka, szykując się do ważnej randki nakręcała włosy na lokówkę. Warto dodać, że była burza i trafił w nią piorun (przeżyła, to też może się zdarzyć) Po wypadku pozostała jej tylko jedna pamiątka ciąg pajączków na nodze. No i wtedy pojawił się ten dar.

Wraz z przybranym bratem przemierza Amerykę celem odkrywania tajemnic zmarłych. Poszurany profesor prosi ją o zrobienie prezentacji dla studentów. Nie da się ukryć, że mężczyzna podchodzi do jej umiejętności bardzo sceptycznie i postrzega ją jako kolejną naciągaczkę. I głupi facet przeżywa spory...

pat_8910 | 2014-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Książkę podrzuciła mi koleżanka, powiedzmy, że nie miałam większej ochoty do jej przeczytania, ale nie chciałam odmawiać więc zabrałam się za czytanie. Przez pierwsze kilka rozdziałów myślałam, że umrę z nudów, lub z powodu "zaziewania", akcja rozwija się kiedy główni bohaterowie - Harper i Tolliver (bardzo przeszkadzało mi to imię)- znajdują kolejne zwłoki w tym samym grobie. Od tego momentu zaczęłam czerpać przyjemność z lektury. Główny wątek nieco przewidywalny, ale to raczej nie jest typowy kryminał więc mogę wybaczyć. Zakończenie nie do końca przypadło mi do gustu, ale to tylko moje zdanie. Całość oceniam na 5, myślę, że sprawiedliwie.
* Edytuję, bo chciałam jeszcze dodać, że podobał mi się w niej pomysł porażenia piorunem, nie przypominam sobie, żebym kiedyś czytała powieść, w której został wykorzystany ten motyw (w "Locie nad kukułczym gniazdem" razili prądem, ale pioruna nie było).

Miss_Jacobs | 2010-10-12

„Boimy się tego, czego nie znamy”. Ciekawe ile razy jeszcze będę chciała zacząć swoją recenzję od tej prawdy starej jak świat. Cóż ja na to poradzę, że jestem ni mniej ni więcej tylko człowiekiem biorącym garściami z tego, co już zna. Bezpieczeństwo wszak jest od zawsze w cenie.
Długo zwlekałam z przeczytaniem książki Charlaine Harris. Ten wampirowy boom przeraził mnie i zbytnio nie wierzyłam w „ potrzebę serca”. Ot jedna z, wielu, która chce dorobić do funduszu na studia dla dzieci czy wnuków. Dlatego też przygodę zaczęłam od książki pt. „ Grób z niespodzianką”. I... Byłam zaskoczona. Do tego bardzo mile zaskoczona.
To nie jest kryminał z głębią. Czy przeszkadzało mi to? Absolutnie nie. Autorka wynagrodziła mi to bardzo sympatycznym i odstresowującym wieczorem (a nawet i kawałkiem nocy by odgadnąć zagadkę).
Główna bohaterka – Harper - została porażona piorunem. Zapewniam jednak, że jest jedną z bardziej myślących racjonalnie postaci pojawiających się w książce. Pomimo swobodnej...

Kamila Idziaszek | 2013-07-23

Ostatnio trafiłam na niezbyt miłą panią z biblioteki i chyba po raz pierwszy wyszłam z niej bez humoru. Zamiast cieszyć się z książek, które udało mi się wypożyczyć, byłam zła, że ominęła mnie rezerwacja Dziewczyny, która igrała z ogniem autorstwa Stiega Larssona. W mojej bibliotece strasznie długo czeka się na tę książkę, ponieważ bardzo dużo osób chce ją wypożyczyć i przeczytać, a gdy była moja kolej to nie dostałam powiadomienia na pocztę i nawet nie wiedziałam, że książka na mnie czeka, a gdy już byłam w bibliotece to dowiedziałam się, że niestety mój termin przepadł. Naprawdę szkoda, ponieważ bardzo chciałam przeczytać tę książkę. Może kiedyś jeszcze uda mi się ją wypożyczyć. Tymczasem opowiem wam o innej ciekawej powieści, którą ostatnio czytałam.

Główna bohaterka Harper w młodości została porażona piorunem i od tamtego czasu posiada dar, który pozwala jej szukać zmarłych. Gdy stoi obok nich widzi ostatnie chwile zmarłego i w ten sposób pomaga rodzinom, które nie do końca...

Annie_28 | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Po raz kolejny miałam przyjemność sięgnąć po tom niezwykłych przeżyć Harper Connelly, bohaterki serii bestsellerowej autorki Charlaine Harris. Już zamawiam kolejny tom w bibliotece. Co jest takiego w tym cyklu, że nie mogę się doczekać kontynuowania lektury? Dlaczego ten odmienny od innych kryminał, tak bardzo mnie zauroczył?

Przede wszystkim urzekł mnie klimat tej książki. Nie jest to zwyczajny kryminał w stylu zabili go, prowadzili śledztwo i znaleźli sprawcę. Tutaj pojawia się także odrobinę fantastyczny wątek, mianowicie główna bohaterka została porażona piorunem. Należy do wąskiej grupy osób, które przeżyły taki wypadek. Każda osoba, której udało się przeżyć odczuwa skutki w inny sposób, objawy występujące po takim zdarzeniu nie są jednoznaczne. Tacy ludzie zmagają się z nimi na każdym kroku i to im dedykowana jest ta książka. Autorka zasięgnęła również porady u tych osób, tworząc historię Harper. Oczywiście dolegliwości z jakimi zmaga się kobieta, nie są już takie zwyczajne...