Femme fatale. Trzy opowieści o królowej nauk

Okładka książki Femme fatale. Trzy opowieści o królowej nauk
Witold Sadowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki popularnonaukowa
168 str. 2 godz. 48 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Seria:
Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2000-11-16
Data 1. wyd. pol.:
2000-11-16
Liczba stron:
168
Czas czytania
2 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
8372551391
Tagi:
matematyka
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Miłość ratująca myślenie Maciej Bała, Maria Boużyk, Ernest Bryll, Stefan Chwin, Janusz Drzewucki, Agnieszka Gralewicz, Jacek Grzybowski, John T. Hamilton, Jarosław Jakubowski, Piotr Jaroszyński, Bartosz Jastrzębski, Monika Jurkowska, Wojciech Kaliszewski, Henryk Kiereś, Janusz Kotański, Beata Łukarska, Piotr Mazurkiewicz, Anna Mikołejko, Zbigniew Mikołejko, Stefan Morawski, Piotr Moskal, Piotr Nowak, Stefan Radziszewski, Ewa Rogalewska, Piotr Roszak, Izabela Rutkowska, Witold Sadowski, Jacek Soliński, Marek Szulakiewicz, Jerzy Szymik, Danuta Ulicka, Andrzej Wierciński, Marek Wittbrot, Holger Zaborowski, Marek Zagańczyk
Ocena 9,0
Miłość ratując... Maciej Bała, Maria ...
Okładka książki O twierdzeniach i hipotezach. Matematyka według Delty Wiktor Bartol, Witold Sadowski
Ocena 6,5
O twierdzeniac... Wiktor Bartol, Wito...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
197
56

Na półkach: ,

Niewielka książka popularnonaukowa o matematyce. Nie ma w niej wzorów, nie przeprowadza się dowodów. Za to w przystępny sposób autor matematyk – poeta przedstawia nam zagadnienia matematyki w trzech opowieściach. Pierwsza część dotyczy podstaw czyli liczb, figur, granicy, w ujęciu ogólnym i ciekawym. Opowieść druga dotyczy języka matematyki czyli o przenoszeniu swoich myśli na papier, autor wyróżnia matematyka elektronicznego oraz matematyka myślącego, pisze o ich ograniczeniach. Trzecia część opowiada o tym że, mimo wszystkich przybliżeń i modeli jakie stosujemy w obliczeniach matematyka dość dobrze opisuje rzeczywistość. Jednak ze względu na te przybliżenia w niektórych warunkach nawet niewielka zmiana może spowodować całkowicie odmienne rozwiązanie. Bardzo przystępna książka. Aby ją czytać trzeba spełnić tylko jeden warunek – być tego ciekawym. Polecam.

Niewielka książka popularnonaukowa o matematyce. Nie ma w niej wzorów, nie przeprowadza się dowodów. Za to w przystępny sposób autor matematyk – poeta przedstawia nam zagadnienia matematyki w trzech opowieściach. Pierwsza część dotyczy podstaw czyli liczb, figur, granicy, w ujęciu ogólnym i ciekawym. Opowieść druga dotyczy języka matematyki czyli o przenoszeniu swoich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    90
  • Przeczytane
    22
  • Posiadam
    11
  • Na ścieżkach nauki
    5
  • Popularnonaukowe
    4
  • Matematyka
    4
  • Matematyka
    2
  • Teraz czytam
    2
  • 'Posiadam
    1
  • Kowenau
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Femme fatale. Trzy opowieści o królowej nauk


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne