Evermeet wyspa Elfów

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Evermeet: islands of eleves

Spokojna, piękna, niezdobyta. Pełna magii i skarbów, dla wszystkich, którzy słyszeli opowieści o niej, jest rajem. Dla zagrożonych elfów z Torilu jest ostatnim schronieniem. Lecz dla wielu jest największym łupem. W centrum tej opowieści znajduje się Amlaruil, Królowa Wszystkich Elfów. Gdy Evermeet pada ofiarą potężnego i niszczycielskiego ataku, jej poświęcenie będzie ostatnią nadzieją na...

Spokojna, piękna, niezdobyta.

W centrum tej opowieści znajduje się Amlaruil, Królowa Wszystkich Elfów. Gdy Evermeet pada ofiarą potężnego i niszczycielskiego ataku, jej poświęcenie będzie ostatnią nadzieją na uratowanie ojczyzny elfów.

źródło opisu: [ISA, 2005]

Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że "Evermeet" chce być dla Forgotten Realms tym, czym "Silmalirion" był dla Śródziemia. Być może fałszywe porównanie, bowiem mózg może płatać różne figle.

Dużo niezłych historii. Warto, by poszerzyć swoją wiedzę o bohaterach tego świata.

Calmin | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2008 rok

Książka jest jak dla mnie "przekombinowana". Mimo że uwielbiam fantastykę czytało mi się ją wyjątkowo źle i nie mogłem dobrnąć do jej końca.

Marcind | 2012-09-19

Niezły kawałek fantasy ze świata Forgotten Realms. POzycja godna polecenia.

Aza Guilli | 2016-11-29
Na półkach: 2005-2010, Przeczytane, Posiadam