Kartki z dziennika

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Tytułu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
83-911617-8-1
literatura polska
Agata

Biograficzna powieść Stefana Chwina, autora "Złotego pelikana", "Wspólnej kąpieli" oraz "Literatury i zdrady". Fragmenty książki, drukowane już były w "Rzeczpospolitej" i wzbudziły wielką dyskusję w środowisku czytelników. Chwin jawi się w niej, bowiem jako przenikliwy obserwator i komentator rzeczywistości schyłku XX wieku.

allison | 2011-05-19

To jedna z najmądrzejszych, a jednocześnie najbardziej erudycyjnych i lekko napisanych książek, jakie miałam okazję przeczytać.
Chwin mówi w niej o swoich powieściach i pasjach, o twórczości kolegów po piórze, o Polsce dawnej i współczesnej, o pograniczu polsko - niemieckim, kulturze europejskiej...
Czytając, miałam wrażenie, że siedzę z panem Chwinem przy aromatycznej kawie lub herbacie i gadamy sobie jak para starych dobrych znajomych (a właściwie to on mówi, a ja słucham:)).

ouLIPOgram | 2011-08-03

Bardzo dobry eseista, wnikliwy i okrutny obserwator. Jednak zbyt dużo Solidarności i kościoła. Niemniej, polecam. Warto.

IvonaS | 2017-09-27
Przeczytana: 25 września 2017