Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik dla trenerów

Autor:
83-7188-020-9
terapia psychologiczna
typ
papier
mantra
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Rozmowy o rozwiązaniach są książką o tym, jak prowadzić rozmowy terapeutyczne z osobami oczekującymi pomocy (tzw. klientami). Opisany jest w niej szereg umiejętności potrzebnych do prowadzenia elementarnych wywiadów w zawodach zawiązanych z pomaganiem ludziom. Pod wieloma względami umiejętności te są wyjątkowe. Po pierwsze mają one za zadanie ułatwić klientowi opracowanie wizji szczęśliwszej przyszłości. Po drugie powodują one zarówno u klienta jak i terapeuty głębszą świadomość mocnych stron i zasobów, które klient może wykorzystać, zamieniając swoją wizję w rzeczywistość. Ten sposób prowadzenia wywiadów z klientami określono jako "budowanie rozwiązań", w odróżnieniu od podejścia zorientowanego na rozwiązywanie problemów, na którym opiera się większość innych sposobów prowadzenia wywiadów. Uzupełnieniem są Rozmowy o rozwiązaniach. Podręcznik oraz Rozmowy o rozwiązaniach. Ćwiczenia dla studentów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
AniaOli | 2014-04-03