Żniwo dumy

Pride's Harvest
83-7020-197-0
kryminał
Agata

Pewnego dnia potężna maszyna na plantacji bawełny w Collamundra zmiele w swoich trybach ciało japońskiego przemysłowca. Sekcja zwłok wykaże, że został uprzednio zastrzelony. Miasteczko wstrząsane jest zamieszkami na tle rasowym. Na pomoc lokalnej policji przybywa Scobie Malone wraz z niepoprawnym uwodzicielem, sierżantem Clementsem. Przypadkowo trafiają na ślad morderstwa popełnionego 17 lat temu na żonie jednego z prominentów.

źródło opisu: Wydawnictwo Alma-Press, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie