Legendy ziemi głogowskiej

Wydawnictwo: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej
978-83-89306-10-4
Kasia

Publikacja zawiera zbiór legend z terenu dawnej Ziemi Głogowskiej. Podstawą opracowania są opowieści ludowe, przekazywane w tradycji ustnej i zapisane przez miejscowych autorów. Czytelnik znajdzie tu również podania historyczne. Są to najczęściej bulwersujące i niezwykłe wydarzenia, które utrwalały się w pamięci społeczności lokalnej i trafiały do kronik. Książka adresowana jest do wszystkich kategorii Czytelników. Z myślą o tych, którzy pragną pogłębić wiedzę, autor opatrzył legendy komentarzami.

Kasia | 2010-09-23
jarecki31 | 2016-10-14