Immatrykulacja Michelsona

Seria: Biblioteczka Interesującej Prozy
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Michelsoni immatrikuleerimine
Morrigan

"Immatrykulacja Michelsona", zdecydowanie najpopularniejsza powieść Krossa, została osnuta na motywach z życia generała, który zasłynął jako pogromca chłopskiego powstania Pugaczowa. Z charakterystyczną dla siebie dbałością o szczegół i narracyjną swadą autor odsłania przed czytelnikami kolejne epizody z barwnej przeszłości Michelsona, liczne odcienie jego bogatej osobowości oraz pikantne ciekawostki z dworu cesarzowej Katarzyny Drugiej... A wszystko to poznajemy jakby mimochodem, podczas jazdy saniami, która ma uwieńczyć najśmielszy wyczyn generała, znacznie przewyższający jego dokonania na polu bitwy.

Leszczu | 2012-03-27

Może gdyby była dłuższa, poszerzona, ocena byłaby lepsza? Wyszło całkiem dobre opowiadanie.

Intan | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, (wy)Pożyczone